eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy można pobierać dwa świadczenia?


2013-04-11 16:23 autor: amper

3 207 odsłon

Czy można pobierać dwa świadczenia?

Czy emerytka, która po śmierci męża wystąpiła do ZUS o podwyższenie jej emerytury do wysokości 80% emerytury, którą otrzymywał jej zmarły mąż (pracował w innym zakładzie niż żona, która była nauczycielką), może nadał otrzymywać świadczenia socjalne ze szkoły, w której pracowała?

Czy może otrzymywać również świadczenia z ZFŚS zmarłego męża? Czy powinna otrzymywać świadczenie socjalne tylko z zakładu pracy zmarłego męża?

Pytanie zaktualizowano 2013-04-11 16:30

Czy powinna otrzymywać świadczenie socjalne tylko z zakładu pracy zmarłego męża?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • cs

    Dodano 2014-12-09 08:27 przez cs

    Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych a praca na emeryturze

    Po przejściu na emeryturę z urzędu gminy, zatrudniłam się na umowę o pracę w szkole jako sekretarka na 1/2 etatu. Ze świadczeń korzystam w szkole jako pracownik, natomiast urząd gminy (mój poprzedni zakład pracy) odmówił mi wypłacania świadczeń socjalnych tłumacząc, iż mają zapisane w regulaminie, ż...

  • gloris

    Dodano 2012-11-08 22:26 przez gloris

    Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

    Mam pytanie od kiedy do kiedy jest naliczany fundusz, trzeba przepracować pełny rok żeby go otrzymać?

  • gloris

    Dodano 2012-11-08 21:47 przez gloris

    Czy otrzymam socjalne za niepełny rok pracy?

    Mam pytanie, czy jeżeli pracowałem w firmie i otrzymywałem socjalne co rok. A przy zwolnieniu się z firmy brakuje miesiąca do pełnego roku, to jest możliwość otrzymania socjalnego?

  • marcella

    Dodano 2021-11-25 15:39 przez marcella

    Kiedy mogę złożyć więcej niż jedno oświadczenie o dochodach.

    Witam, 
    W firmie, w której obecnie pracuję, dopłata do dofinasowania wypoczynku podzielona jest na 2 lub 3 wypłaty, w zależności od wariantu ilości wykorzystanych dni urlopowych. W  moim przypadku były to 2 wypłaty więc i dwa złożone wnioski.
    W pierwszym wniosku, który złożyłam, nie określiłam swoje...

  • Mat

    Dodano 2013-10-30 17:44 przez Mat

    Czy pracodawca może zabrać mi urlop?

    Na podstawie art. 3 ust. 3a ustawy z dn. 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. z 1996r nr 70 poz. 335 z późń. zmian.) informuje, że firma nie tworzy zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i nie wypłaca świadczeń urlopowych. Dostałem takie pismo od pracodawcy na początk...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Dla kogo świadczenia z funduszu socjalnego?

    Dla kogo świadczenia z funduszu socjalnego?

    Już za trzy miesiące wielu pracowników uda się na zasłużone urlopy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że mają prawo ubiegać się o dopłatę do wakacji swoich i dzieci. Z funduszu socjalnego można bowiem sfinansować wypoczynki krajowe lub ...

  • Wczasy pod gruszą: wypoczynek na koszt pracodawcy

    Wczasy pod gruszą: wypoczynek na koszt pracodawcy

    Wczasy pod gruszą to popularna nazwa dopłaty do wypoczynku wakacyjnego pracowników lub pracowników wraz z członkami ich rodzin. Wysokość tych dopłat zależy od wielu czynników, łączy je zaś jedno - czy to wypłacane za pośrednictwem ...

  • Wszystkie emerytury będą wypłacone przed Bożym Narodzeniem

    Wszystkie emerytury będą wypłacone przed Bożym Narodzeniem

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że wypłaci wszystkie emerytury i renty, także te z terminem wypłaty przypadającym na 25 dzień miesiąca, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

  • Prezent dla pracownika bez podatku - w tym roku wyższy limit

    Prezent dla pracownika bez podatku - w tym roku wyższy limit

    Święta to czas, w którym firmy obdarowują pracowników prezentami. Zarówno pracodawcy, jak i obdarowani muszą pamiętać o ewentualnych skutkach podatkowych. Z powodu pandemii Covid-19 w tym roku firmowy Mikołaj może pozwolić sobie, w ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania