eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Ekwiwalent za urlop a zajęcie komornicze


2012-12-11 15:16 autor: sowka

6 469 odsłon

Ekwiwalent za urlop a zajęcie komornicze

Czy zakład pracy miał prawo ekwiwalent za urlop przekazać w całości komornikowi?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Zbieg zajęć komorniczych wynagrodzenia

    Zbieg zajęć komorniczych wynagrodzenia

    W myśl art. 881 K.p.c., komornik przystępuje do egzekucji z wynagrodzenia za pracę przez jego zajęcie. W tym celu zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego świadczenia i aż do pełnego pokrycia długu nie wolno mu odbierać ...

  • Zajęcie przez komornika wynagrodzenia byłego pracownika

    Zajęcie przez komornika wynagrodzenia byłego pracownika

    Do egzekucji z wynagrodzenia za pracę komornik przystępuje przez jego zajęcie. Komornik zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego świadczenia i aż do pełnego pokrycia długu nie wolno mu odbierać wynagrodzenia poza częścią ...

  • Kwota wolna od potrąceń w 2021 wyższa o 200 zł brutto

    Kwota wolna od potrąceń w 2021 wyższa o 200 zł brutto

    Od 1 stycznia 2021 roku wzrosła o 200 zł brutto płaca minimalna. O tą samą kwotę wzrosła także do poziomu 2 800 zł brutto kwota wolna od potrąceń. Zajmujący wynagrodzenie komornik musi więc zostawić do dyspozycji dłużnika około 2 ...

  • Jak dokonywać potrąceń z wynagrodzenia pracownika?

    Jak dokonywać potrąceń z wynagrodzenia pracownika?

    Potrąceń z wynagrodzenia pracownika dokonywać można tylko na podstawie i w granicach przepisów określonych w Ustawie kodeks pracy z dnia 26 czerwca 1974 r., (Dz.U.2019 poz. 1040) (dalej: kodeks pracy) w przeciwnym razie Twój pracownik może ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania