eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy mam prawo do nagrody jubileuszowej?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2012-08-31 15:19 autor: ZenB

2 701 odsłon

Czy mam prawo do nagrody jubileuszowej?

do 31.08.2012 r byłam pracownikiem samorządowym Zespołu Szkół Specjalnych  - pracownik administracji i obsługi. Od 01.09.2012 r Szkoła została przejęta przez fundację - zmiana pracodawcy.

Będę mieć tzw. umowę zmieniającą dotychczasową.  01.11.2012 nabywam praw do wypłaty nagrody jubileuszowej - 20-lecie. Szefowa fundacji - dawna pani Dyrektor Szkoły - twierdzi, nagroda jubileuszowa się nie należy.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • rnagda

  Dodano 2012-08-11 22:14 przez rnagda

  Czy zwolnionemu pracownikowi samorządowemu przysługuje nagroda jubileuszowa?

  Czy zwolnionemu pracownikowi samorządowemu na podstawie art. 30 §1 pkt. 2 kp przysługuje nagroda jubileuszowa w związku z przejściem na rentę w ciągu 12 miesięcy od ustania stosunku pracy?

 • MZ12

  Dodano 2013-01-24 09:02 przez MZ12

  W jakiej wysokości otrzymam nagrodę jubileuszową?

  Pracownik przez 28 lat był zatrudniony w wymiarze pełnego etatu. Od dwóch lat w drodze wspólnego porozumienia pracownik jest zatrudniony na podstawie 2 umów o pracę po 1/2 etatu.
  W dniu 31 grudnia 2012 r. upłynął 30 letni okres zatrudnienia i prawo do nagrody jubileuszowej za 30 lat. Na podstawie us...

 • NINO

  Dodano 2012-11-15 14:00 przez NINO

  Zaliczenie pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy

  Czy praca w gospodarstwie rolnym po 16 roku życia w charakterze domownika zalicza się do stażu pracy w samorządzie i do nagrody jubileuszowej. Praca była wykonywana w latach 1978 do 1983. Dalej  praca w samorządzie.

 • Prezes 2008

  Dodano 2012-12-04 10:15 przez Prezes 2008

  Przywrócenie do pracy a nagroda jubileuszowa i pozostałe świadczenia.

  Jestem pracownikiem samorządowym. W momencie zwolnienia t.j. 01.05.2008 r. byłem zatrudniony na zasadzie mianowania. W związku z tym wypłacono mi 3 miesięczne pobory jako okres wypowiedzenia oraz 6 miesięczne wynagrodzenie z tytułu odszkodowania za zwolnienie urzędnika mianowanego.
  Po ponad dwuletni...

 • doli

  Dodano 2012-07-24 20:01 przez doli

  Zlikwidowanie nagrody jubileuszowej w zakładzie pracy

  W moim zakładzie pracy a jest to spółdzielnia, prezes chce zlikwidować nagrody jubileuszowe, powołując się na trudną sytuację materialną zakładu. Czy może zadecydować sam, czy musi się liczyć z zarządem (który pewnie go poprze), czy pracownicy mają coś do powiedzenia?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Dodatek specjalny a nagroda jubileuszowa

  Dodatek specjalny a nagroda jubileuszowa

  Dodatek specjalny stanowi składnik wynagrodzenia pracownika samorządowego. Nagroda jubileuszowa pracownika samorządowego stanowi natomiast określony procent wynagrodzenia miesięcznego.

 • Status prawny pracownika samorządowego

  Status prawny pracownika samorządowego

  Status prawny pracowników samorządowych został ustanowiony w celu zapewnienia zawodowego, rzetelnego i bezstronnego wykonywania zadań publicznych przez samorząd terytorialny.

 • Dodatek stażowy pracownika samorządowego

  Dodatek stażowy pracownika samorządowego

  Dodatek za wieloletnią pracę przysługuje pracownikowi samorządowemu m.in. za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby.

 • Trzynastka i nagroda roczna a jubileuszowa

  Trzynastka i nagroda roczna a jubileuszowa

  Określając sposób obliczania nagród jubileuszowych, przepisy najczęściej odwołują się do zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy lub zarządzenia z 23 grudnia 1989 r., ale zarządzenie to (w ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania