eGospodarka.pl2011-06-12 20:20 autor: wrzesiun83

2 828 odsłon

praca w soboty

Witam!

Zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie pracuję w sklepie elektrycznym, który otwarty jest od pn-pt od 9-17 i w soboty od 9-14. Niestety puki co jestem jedynym pracownikiem który w pełni potrafi obsługiwać system komputerowy i zna się na asortymencie druga osoba to stażystka która dopiero się uczy w tej sytuacji muszę pracować 6 dni w tygodniu. Tu jest teraz moje pytanie czy i w jaki sposób pracodawca powinien się ze mną rozliczyć za wszystkie przepracowane soboty. Jeśli soboty są liczone jago godziny nadliczbowe to jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za te godziny.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-06-21 02:25 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Średniotygodniowy czas pracy wynosi o ile pamiętem 40 godzin/tyg (ale nie jestem pewien czy nie weszły w życie zmiany na 45 godzin/tyg jak to było zapowiadane) w pierwszym przypadku należy Ci się za sobotę wypłata jak za 15 przepracowanych godzin jeżeli zmiany weszły to tylko zapłata za te 5 godzin.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-06-24 13:19 autor odpowiedzi: Krzys_St

  Jak to było zapowiadane? Pierwszy raz słyszę o tym. Czy nasi wspaniali politycy postanowili zwiększyć 40 godzinny tydzień pracy?

  Proszę o jakieś konkretniejsze informacje.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-06-25 01:08 autor odpowiedzi: konto usunięte

  tak, dwa miesiące temu partia rządząca zapowiadała zmianę na 45 godzinny tydzień pracy jako pomysł na poprawę kondycji finansowej przedsiębiorstw.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-06-29 09:18 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Ale z tego co wiem, to do chwili obecnej takie coś nie weszło w życie

  Wracając od tematu. Przede wszystkim za pracę w sobotę należy się dzień wolny. Jeżeli ten nie zostanie oddany, to w uproszczeniu mówiąc powinny być wypłacane setki.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-07-04 19:22 autor odpowiedzi: salimk

  za sobotę należy Ci się cały dzień wolny nawet jeżeli pracownik przepracował 2 godziny. Ważne jest również żeby pamiętać o okresach odpoczynku dobowych i tygodniowych

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-11-03 15:51 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dokładnie tak pracownik jak inaczej nie jest w umowe to ma 40godzin w tygodniu a za prace w sobote należy się jeden dzień wolny od pracy w tygodniu roboczym a jeśli nie to 50% wynagrodzenia. Można to sprawdzić w Kodeks Pracy – Dział Szósty – Rozdział III | Praca w godzinach nadliczbowych

  jak się nie myle to Art.151.

  Chyba że w umowie o prace jest wpisane 40godzin + godziny nadliczbowe to wtedy pracodawca ustala stawke godzinową :)

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania