eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Pracodawca zalega z wypłata 3 miesiące. POMOCY!


2010-11-25 00:06 autor: jaruzel

2 642 odsłon

Pracodawca zalega z wypłata 3 miesiące. POMOCY!

Witam.

Problem polega na tym iż w okresie wakacyjnym zostałem zatrudniony przez małą legalną firmę budowlaną. W umowie z tego co pamiętam zawarty był określony termin zatrudnienia i stawka godzinowa. Praca była na "wyjeździe"(delegacja). Zeszyt z godzinami prowadziła oczywiście szefowa. Z zeszytu wynikało, że zarobiłem ok 2200zl z czego 1050 zostało wypłacone w zaliczkach co tydzień a reszta miała być wypłacona po zakończeniu prac (powrocie). Prace zakończyłem na początku września i ledwo co odzyskałem we wrześniu 500zł. Od października do dnia dzisiejszego nie odzyskałem jeszcze ok 650zł. Gdy co około tydzień próbowałem upominać się o "swoje" pieniądze... słyszałem tylko: za tydzień za tydzień. Po pewnym czasie zagroziłem PIPem lecz usłyszałem tylko: idź do sądu bo pieniędzy nie dostaniesz. I tu własnie problem... co jak gdzie i kiedy mam zrobić ?? Jakie mam prawa i szanse na odzyskanie tej kwoty? Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2010-11-25 07:42 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, proszę napisać do pracowdawcy wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia wraz z należnymi odsetkami, proszę w piśmie określić datę do której pracodawca ma Panu zapłacic wynagrodzenie, pismo najlepiej wysłać poleconym za potwierdzeniem odboriu, albo zawieźć osobiscie i poprosic o potwierdzenie odbioru na kopii, jak to nie poskutkuje to wtedy mozna zgłosic sprawe do PIP, a potem do Sądu. Jako dowód proszę załaczyc umowe o prace oraz rozliczenia delegacji oraz moga być inne dowody na to, że Pan pracował w tej danej firmie przez taki okres czasu.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-11-25 11:29 autor odpowiedzi: jaruzel

  Jakie inne dowody? Np dwóch również oszukanych pracowników? Zleceniodawcy u których szefowa była zleceniobiorca? Właściciele budowy?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-12-02 14:55 autor odpowiedzi: mia70

  notatki, karty pracy, jakieśpolecenia na pismie, cokolwiek

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-12-03 13:15 autor odpowiedzi: konto usunięte

  pracodawca powinien mieć listę płac (też w jego interesie),on powinien udowodnić Ci ,że wypłatę dostałeś całą czy zaliczki,jeśli nie zapłacił i masz jeszcze na to świadków , czy jest Was więcej- chyba pozostaje Wam droga sądowa ,ale wcześniej dobrze jest wysłać pismo z żądaniem zapłaty najlepiej na konto.

  powodzenia

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania