2020-05-15 18:32 autor: 0Maja0
1 222 odsłon
Witam,
pracuje w kilku miejscach i zaszłam w ciążę, nie wiem co dalej będzie, jakie świadczenia będą mi wypłacane? Sekretarki mówią że trzeba się gdzieś dowiedzieć, ręce opadają.
Pierwsza umowa - (szkoła) mam umowę o pracę pełny etat na czas określony. Umowa jest co roku odnawiana zawsze od początku września do końca sierpnia. Jestem nauczycielem wspierającym (czyli pracuje z chorym dzieckiem w klasie). Niestety dyrektorzy nie dają umowy na stałe, dopiero w 2019 weszło prawo, że po 3 latach pracy muszą taką umowę dać.
Druga umowa - w tej samej szkole mam też umowę zlecenie od października do końca czerwca jako terapeuta na 4 godz w tyg. (bardzo dobre pieniądze).
Trzecia umowa (też szkoła tyle, że inna) jestem zatrudniona od początku września do końca sierpnia na umowę o pracę na 1/4 lecz pracuje 3/4 etatu i co miesiąc zapisywanie są nadgodziny do wypłaty (pracuje jako nauczyciel specjalista, prowadzę zajęcia rewalidacyjne, tus i inne).
Czwarta umowa (przedszkole) - umowa zlecenie i pracuję jako terapeuta. Umowa jest od listopada i kończy się na koniec czerwca.
Proszę o pomoc. Czy od września podpisać nowe umowy i iść na zwolnienie a potem macierzyński? Czy teraz iść już na zwolnienie a umowy same się przedłużą? Słyszałam, że nauczycielka w ciąży czy po porodzie może złożyć wniosek o wypłacenie wyrównania za wakacje, jeśli w trakcie ich trwania kobieta jest na macierzyńskim lub na zwolnieniu z powodu ciąży. Dokładnie nie wiem.
W szkole nikt nie chce nic mówić, sekretarki tym bardziej. Lekarz zaleca aby do pracy nie wracać, ze względu na hałas i długie godziny mojej pracy. Chyba, że na chwile aby tylko przedłużyć umowy, ale on też nie wie co najlepiej zrobić w tym przypadku.
Proszę o poradę co zrobić? Jak postąpić aby finansowo było dobrze.
Maja
2020-08-19 22:36 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting
GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl
Dodano 2020-03-01 20:25 przez ania1976
Witam serdecznie,pytam tak dla pewności. Córka rozpoczęła pracę 4 lutego 2020. Jest w 5. miesiącu ciąży. Jeśli od 6 marca pójdzie na zwolnienie, to zachowa wszystkie świadczenia?
Dodano 2017-03-31 08:07 przez Ona1231
Dzień dobry. Po macierzyńskim wykorzystałam urlop wypoczynkowy. Teraz przebywam na urlopie wychowawczym. Okazało się, że jestem w ciąży. Czy mogę przerwać ten urlop L4 i będę miała płatne chorobowe i macierzyński po urodzeniu dziecka? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dodano 2017-01-12 14:16 przez anetazuza
Witam,w tej chwili przebywam na urlopie macierzyńskim do 13 marca 2017 roku. Jestem w kolejnej ciąży. Chcę przejść na L4. Moje pytanie brzmi: jeśli będe miała zwolnienie od 14 marca 2017 roku, to czy będą należały mi się świadczenia z ZUS-u tak jak przy pierwszej ciąży? Czy najpierw muszę wykorzysta...
Dodano 2022-01-22 12:24 przez Przyklejka1
Dzień dobry. Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, który kończy się w miesiącu marzec. Po tym urlopie będę chciała wykorzystać zaległy urlop, po czym przejść na urlop wychowawczy.
W tej firmie mam umowę na czas nieokreślony na pełen etat. Dostałam propozycję z innej firmy pracy na umowę zlecen...
Dodano 2020-08-10 15:34 przez Elżbieta K
Witam, W lutym urodziłam dziecko, niestety w związku z zaistniałą sytuacją musiałam w marcu podpisać z pracodawcą rozwiązanie umowy, inaczej nie otrzymywałabym od nich przelewów. Firma nie chciała ogłosić bankructwa, zwolniła wszystkich pracowników, a zatrudnionych było powyżej 20, dlatego nie otrz...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny
Narodziny dziecka zwiększają potrzeby mieszkaniowe rodziny. Dlatego wiele młodych matek i kobiet w ciąży ubiega się o kredyt hipoteczny. Krajowe banki traktują takie klientki z pewną dozą ostrożności. Nie oznacza to jednak, że kobiety ...
Umowa zlecenia a zasiłek chorobowy i macierzyński
Zasiłek macierzyński z tytułu urodzenia dziecka przysługuje osobie, która urodziła dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego. Zatem warunkiem nabycia prawa do niego jest przystąpienie do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Nie jest ...
Zmiany w urlopach i zasiłkach macierzyńskich
Od 19 grudnia 2006 r. wchodzą w życie nowelizacje Kodeksu pracy i ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Nowe przepisy m.in. wydłużają okres urlopu macierzyńskiego i okres wypłaty ...
Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe - w czym tkwi różnica?
Ubezpieczenie chorobowe i zdrowotne to dwa różne ubezpieczenia - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czy różnią się i do czego uprawniają nas te dwa rodzaje ubezpieczeń?
2023-02-16 20:13
2023-01-26 20:50