eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Mam kilka umów o pracę i na zlecenie jestem w ciąży. Jakie świadczenia będą mi wypłacane?


2020-05-15 18:32 autor: 0Maja0

1 368 odsłon

Mam kilka umów o pracę i na zlecenie jestem w ciąży. Jakie świadczenia będą mi wypłacane?

Witam,

pracuje w kilku miejscach i zaszłam w ciążę, nie wiem co dalej będzie, jakie świadczenia będą mi wypłacane? Sekretarki mówią że trzeba się gdzieś dowiedzieć, ręce opadają.

Pierwsza umowa - (szkoła) mam umowę o pracę pełny etat na czas określony. Umowa jest co roku odnawiana zawsze od początku września do końca sierpnia. Jestem nauczycielem wspierającym (czyli pracuje z chorym dzieckiem w klasie). Niestety dyrektorzy nie dają umowy na stałe, dopiero w 2019 weszło prawo, że po 3 latach pracy muszą taką umowę dać.

Druga umowa - w tej samej szkole mam też umowę zlecenie od października do końca czerwca jako terapeuta na 4 godz w tyg. (bardzo dobre pieniądze).

Trzecia umowa (też szkoła tyle, że inna) jestem zatrudniona od początku września do końca sierpnia na umowę o pracę na 1/4 lecz pracuje 3/4 etatu i co miesiąc zapisywanie są nadgodziny do wypłaty (pracuje jako nauczyciel specjalista, prowadzę zajęcia rewalidacyjne, tus i inne).

Czwarta umowa (przedszkole) - umowa zlecenie i pracuję jako terapeuta. Umowa jest od listopada i kończy się na koniec czerwca.

Proszę o pomoc. Czy od września podpisać nowe umowy i iść na zwolnienie a potem macierzyński? Czy teraz iść już na zwolnienie a umowy same się przedłużą? Słyszałam, że nauczycielka w ciąży czy po porodzie może złożyć wniosek o wypłacenie wyrównania za wakacje, jeśli w trakcie ich trwania kobieta jest na macierzyńskim lub na zwolnieniu z powodu ciąży. Dokładnie nie wiem.

W szkole nikt nie chce nic mówić, sekretarki tym bardziej. Lekarz zaleca aby do pracy nie wracać, ze względu na hałas i długie godziny mojej pracy. Chyba, że na chwile aby tylko przedłużyć umowy, ale on też nie wie co najlepiej zrobić w tym przypadku.
Proszę o poradę co zrobić? Jak postąpić aby finansowo było dobrze.

Maja

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-08-19 22:36 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zasiłek dostanie Pani tylko z tej szkoły gdzie jest etat i umowa zlecenie. Z innych nie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ania1976

  Dodano 2020-03-01 20:25 przez ania1976

  Praca, ciąża a L4

  Witam serdecznie,pytam tak dla pewności. Córka rozpoczęła pracę 4 lutego 2020. Jest w 5. miesiącu ciąży. Jeśli od 6 marca pójdzie na zwolnienie, to zachowa wszystkie świadczenia?

 • Ona1231

  Dodano 2017-03-31 08:07 przez Ona1231

  Urlop wychowawczy a druga ciąża

  Dzień dobry.  Po macierzyńskim wykorzystałam urlop wypoczynkowy. Teraz przebywam na urlopie wychowawczym. Okazało się, że jestem w ciąży. Czy mogę przerwać ten urlop L4 i będę miała płatne chorobowe i macierzyński po urodzeniu dziecka?  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • anetazuza

  Dodano 2017-01-12 14:16 przez anetazuza

  Urlop macierzyński - druga ciąża. Kiedy zwolnienie?

  Witam,w tej chwili przebywam na urlopie macierzyńskim do 13 marca 2017 roku. Jestem w kolejnej ciąży. Chcę przejść na L4. Moje pytanie brzmi: jeśli będe miała zwolnienie od 14 marca 2017 roku, to czy będą należały mi się świadczenia z ZUS-u tak jak przy pierwszej ciąży? Czy najpierw muszę wykorzysta...

 • Przyklejka1

  Dodano 2022-01-22 12:24 przez Przyklejka1

  Urlop wychowawczy a umowa zlecenie i kolejna ciąża

  Dzień dobry. Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, który kończy się w miesiącu marzec. Po tym urlopie będę chciała wykorzystać zaległy urlop, po czym przejść na urlop wychowawczy.
  W tej firmie mam umowę na czas nieokreślony na pełen etat. Dostałam propozycję z innej firmy pracy na umowę zlecen...

 • Elżbieta K

  Dodano 2020-08-10 15:34 przez Elżbieta K

  Czy przysługuje mi urlop wychowawczy lub L4 w przypadku kolejnej ciąży?

  Witam, W lutym urodziłam dziecko, niestety w związku z zaistniałą sytuacją musiałam w marcu podpisać z pracodawcą rozwiązanie umowy, inaczej nie otrzymywałabym od nich przelewów. Firma nie chciała ogłosić bankructwa, zwolniła wszystkich pracowników, a zatrudnionych było powyżej 20, dlatego nie otrz...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny

  Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny

  Narodziny dziecka zwiększają potrzeby mieszkaniowe rodziny. Dlatego wiele młodych matek i kobiet w ciąży ubiega się o kredyt hipoteczny. Krajowe banki traktują takie klientki z pewną dozą ostrożności. Nie oznacza to jednak, że kobiety ...

 • Umowa zlecenia a zasiłek chorobowy i macierzyński

  Umowa zlecenia a zasiłek chorobowy i macierzyński

  Zasiłek macierzyński z tytułu urodzenia dziecka przysługuje osobie, która urodziła dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego. Zatem warunkiem nabycia prawa do niego jest przystąpienie do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Nie jest ...

 • Zmiany w urlopach i zasiłkach macierzyńskich

  Zmiany w urlopach i zasiłkach macierzyńskich

  Od 19 grudnia 2006 r. wchodzą w życie nowelizacje Kodeksu pracy i ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Nowe przepisy m.in. wydłużają okres urlopu macierzyńskiego i okres wypłaty ...

 • Praca dla studenta: co z ubezpieczeniem zdrowotnym i społecznym?

  Praca dla studenta: co z ubezpieczeniem zdrowotnym i społecznym?

  Lato to okres, w którym wielu, w końcu wolnych od obowiązków akademickich, studentów podejmuje pracę, aby podreperować swój budżet. Pracodawcy chętnie zresztą zatrudniają osoby posiadające status studenta, bo uznawane są one za ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania