eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy mogę po raz drugi ubiegać się o zasiłek przedemerytalny?


2018-02-17 15:50 autor: romeoo8

935 odsłon

Czy mogę po raz drugi ubiegać się o zasiłek przedemerytalny?

Witam,

mam takie pytanie: żona przepracowała ogółem 32 lata i została zwolniona w wieku 55 lat, ale ZUS odmówił zasiłku przedemerytalnego, gdyż po jej zwolnieniu zatrudniono inną osobę.

Czy teraz jak by się zatrudniła na umowę o pracę przynajmniej na 1,5 roku i została zwolniona z przyczyn zakładu pracy, to czy może jeszcze raz składać wniosek o zasiłek przedemerytalny?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • romeoo8

    Dodano 2017-03-25 08:56 przez romeoo8

    Wypowiedzenie umowy. Czy mogę starać się o zasiłek przedemerytalny?

    Przepracowałam 32 lata pracy i mam wiek 55 lat zostałam zwolniona z pracy na podstawie art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 9 lipca 2003 r., czy mogę starać się o zasiłek przedemerytalny?Pozdrawiam

  • konto usunięte

    Dodano 2016-01-23 11:00 przez konto usunięte

    Czy mam prawo do zasiłku przedemerytalnego?

    Zakład zwolnił mnie na podstawie art.30&1pkt 2 i art 33 kodeksu pracy.30 stycznia kończy mi się okres wypowiedzenia, 2 lutego będę miał 61 lat, przepracowałem 45 lat. Czy będzie należał mi się zasiłek przedemerytalny?Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.Marian

  • opiekunka2015

    Dodano 2015-07-22 17:22 przez opiekunka2015

    Czy należy się zasiłek przedemerytalny?

    Witam! Mam pytanie odnośnie zasiłku przedemerytalnego. Mój tata został zwolniony z pracy w związku z likwidacją zakładu. Aktualnie ma 49 lat i 31 lat przepracowanych, w tym 18 lat w warunkach szkodliwych w ubojni. Czy w związku z tym może starać się o zasiłek przedemerytalny?

  • Marzec

    Dodano 2017-05-09 20:16 przez Marzec

    Czy mogę przejść na zasiłek przedemerytalny?

    Dzień dobry,proszę o informację. Mam skończone 55 lat i 34 lata pracy. Czy przy zwolnieniu z pracy z art. 42 KP, mogę przejść na świadczenie przedemerytalne?

  • Tadeusz 1

    Dodano 2017-12-01 11:33 przez Tadeusz 1

    Zmiana umowy o pracę

    Witam. Firma chce mi zmienić umowę z całego etatu na dwie po pół etatu w dwóch spółkach.
    Jeżeli nie przyjmę zmiany, to zakład rozwiązuje umowę z przyczyn ekonomicznych. Współmałżonek ma ziemię powyżej 1 ha, czy mogę starać się o świadczenie przedemerytalne ze stażem pracy 35 lat?
    Pozdrawiam, Tadeusz

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania