eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zmiana umowy ze zlecenia na umowę o pracę a płatne L4 w ciąży. Ile muszę przepracować?


2017-05-12 09:50 autor: Mogel_1

6 479 odsłon

Zmiana umowy ze zlecenia na umowę o pracę a płatne L4 w ciąży. Ile muszę przepracować?

Witam!

Pracuję u jednego pracodawcy od roku na umowie zlecenie. Od 1 maja pracodawca zaproponował mi umowę o pracę na pełen etat. Jestem w 9. tygodniu ciąży i mój pracodawca wie o ciąży niemal od początku.

Pracuję niestety fizycznie i mój ginekolog od razu proponował mi L4. Postanowiłam pracować, ale niestety moje obowiązki tj. dźwiganie i praca na stojąco 10,5 godz. dziennie nie wpływają na mnie pozytywnie.

Obawa płynie także stąd, że poprzednią ciążę poroniłam przed 10 tygodniem... W związku z tym zastanawiam się czy w najbliższym czasie nie pójść na zwolnienie lekarskie.

Moje pytanie brzmi: ile muszę pracować na obecnej umowie, którą mam od tego miesiąca i czy to, że pracowałam u tego pracodawcy na zleceniu ma na to jakiś wpływ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-05-13 13:01 autor odpowiedzi: Jowita

  Jeżeli z umowy zlecenie opłacana była składka na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe to przy zatrudnieniu w oparciu o umowę o pracę nie obowiązuje okres wyczekiwania jeżeli jednak z umowy zlecenie nie była odprowadzana składka na ubezpieczenie chorobowe to przy zatrudnieniu na umowę o pracę obowiązuje okres wyczekiwania wynoszący 30 dni (tyle należy przepracować żeby nabyc prawo do wynagrodzenia chorobowego potem do zasiłku chorobowego).

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Julia112

  Dodano 2022-01-19 15:24 przez Julia112

  Zwolnienie

  Dzień dobry, pracuję w restauracji ponad 3 lata na umowie zlecenie. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży, robię umowę o pracę. Ile muszę przepracować, żeby ZUS nie miał problemu z wysyłaniem pieniędzy?

 • konto usunięte

  Dodano 2016-07-08 15:27 przez konto usunięte

  Kiedy mogę przejść na L4 z powodu ciąży?

  Witam,kończy mi się umowa zlecenie i od 01.08 mam dostać normalna umowę o pracę ale na pół etatu, w dodatku chyba na okres roku. Chciałam zapytać po jakim czasie pracy na nowej umowie mogę iść na zwolnienie L4 z powodu ciąży, pracodawca wie o ciąży.Pracuję na stacji benzynowej. Chcę wiedzieć czy mus...

 • Iwonka444

  Dodano 2019-04-24 19:39 przez Iwonka444

  Ile trzeba mieć przepracowane , żeby iść na L4 w ciąży?

  Witam,
  z tego co wyczytałam tutaj z forum rozumiem, że jeśli kobieta w ciąży przepracuje 30 dni (na umowie, na pełen etat), to może iść na L4 i jest płatne 100% (choć kobieta ma dłuższą przerwę od poprzedniego zatrudnienia)?
  Ale jak długo płatne, czy do zakończenia umowy (umowa na czas określony, cz...

 • madziulaaa_h

  Dodano 2018-09-14 00:13 przez madziulaaa_h

  Kiedy przysługuje płatne L4?

  Dotychczas pracowałam na umowie zlecenie (bez odprowadzania składek, ponieważ posiadam status studenta). Od 1 października pracodawca chce mnie zatrudnić na umowę o pracę, a lekarz wręcz namawia mnie do pójścia jak najszybciej na L4, ze względu na zagrożoną ciążę.Czy po otrzymaniu umowy o pracę musz...

 • ja0505

  Dodano 2017-09-19 11:50 przez ja0505

  L4 w ciąży po umowie zlecenie i umowie o pracę

  Witam,od 10.04.2017 pracuję na umowie zlecenie, od 10.05.2017 pracuję na umowę o pracę na czas nieokreślony (ten sam pracodawca) - najniższa krajowa. Planuję ciążę, stąd moje pytanie czy muszę przepracować pełne 12 miesięcy aby otrzymać 100% dotychczasowego wynagrodzenia? Czy w ten okres wlicza się ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania