eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Brak wynagrodzenia i trwająca umowa. Co robić?


2016-09-26 16:53 autor: katarzynka23m

2 215 odsłon

Brak wynagrodzenia i trwająca umowa. Co robić?

Witam,

pracuję od 02.01.2015 r. na umowę o pracę na czas nieokreślony. Przeszłam teraz na L4 ciążowe. Na koniec mej kadencji pracodawca nie wypłacił mi wynagrodzenia za chorobowe 33 dni oraz 16 dni pracy. Przez okres tejże umowy nie byłam nawet na jednym dniu urlopu - pracodawca ciągle odmawiał.

Nie wiem co mam zrobić, bo umowa ciągle trwa i "dziwnie" będzie jeżeli wejdę na drogę sądową. Z drugiej strony nie mogę podarować tego wynagrodzenia, bo wpadam już powoli w długi oraz się zapożyczam. Kika razy podejmowałam próby odzyskania pieniędzy: byłam osobiście po wynagrodzenie, a ostatecznie napisałam pismo o zapłatę - odzewu brak.

Proszę o pomoc!!!!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-09-26 18:46 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Powinna Pani pogadac z szefem, a jezeli nie wypłaci to nie ma innej drogi jak powinformować PIP ( teoretycznie jest to tajemnica) lub wnieśc sprawę do sądu. Skutki jakie moga byc, są nieprzwidziane w każdym aspekcie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-09-26 18:49 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Nie pozostaje nic innego jak rozwiązanie dziwnej sytuacji. Ostatecznie Sąd Pracy ale można spróbować interweniować w Państwowej Inspekcji Pracy.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-09-26 21:57 autor odpowiedzi: katarzynka23m

  Rozmowa z pracodawcą ogranicza sie tylko do zwolnienia . Ostatnim razem szef ublizyl mi oraz powiedzial ze moje wynagrodzenie idzie na straty ok 3600zł zawsze tak mówi gdy pracownik odchodzi tylko zawsze kwoty się różnią znam i bylam świadkiem jak rozstawal sie z pracownicami i zawsze tak samo dodam że pracodawca miał 3 sprawy w sadzie ktore przegrał. Mnie dotego szantazuje ..jakimś kompromitujacym nagraniem.. Dodał też że wszystko słyszy i oczym sie mówi. Pracodawca zapomniał że w ..gratisie.. pracowalam soboty i co druga niedziela po 12h . Mam świadków na wszystko co piszę.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-09-27 06:52 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie pozostaje Pani nic innego jak powiadomic PIP i oddać sprawę do sądu. W inny sposób nie dostanie Pani kasy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • baarbara

  Dodano 2017-09-13 22:41 przez baarbara

  Pracodawca nie wypłaca chorobowego

  Witam, jestem w 22. tygodniu ciąży od 20 lipca jestem na chorobowym, 10 sierpnia dostałam wypłatę, ale w tym miesiącu już nie. Firma liczy powyżej 20 pracowników, więc pani w ZUS-e powiedziała mi, że wynagrodzenie wypłaca pracodawca, a on ma problemy finansowe i to nie pierwszy raz. Kiedy pracowałam...

 • mania91

  Dodano 2014-05-07 17:02 przez mania91

  Co zrobić, gdy pracodawca nie płaci wynagrodzenia?

  Witam, 
  mam problem. Otóż pracodawca nie wypłacił mi wynagrodzenia. Czekam 3 tygodnie, za kilka dni powinna być następna wypłata, jestem w 30 tygodniu ciąży i jestem na bescheftigungs verbot (mieszkam w Niemczech).
  Żadnego kontaktu ani odzewu ze strony firmy, przez która jestem zatrudniona. Mam umow...

 • niemy

  Dodano 2013-12-23 14:37 przez niemy

  Co zrobić, gdy nie otrzymało się wynagrodzenia za pracę?

  Witam,
  pracowałem na czarno w jednej z firm budowlanych i nie otrzymałem wynagrodzenia za 1,5 miesiąca pracy. Co mogę w takiej sytuacji zrobić żeby odzyskać pieniądze?

 • ilonti

  Dodano 2018-10-22 12:46 przez ilonti

  Sanacja firmy a ciąża na zwolnieniu lekarskim

  Obecnie przebywam na L4 z powodu ciąży. Firma, w której pracuje od 6 lat na umowie na czas nieokreślony złożyła wniosek do sądu o postępowanie sanacyjne. Efekt jest taki, że nie mogę zostać zwolniona z pracy gdyż nie ma wyroku sądu oraz nie otrzymuję wynagrodzenia.Zasięgnęłam informacji i wiem, że a...

 • perelkaxx

  Dodano 2018-09-09 13:41 przez perelkaxx

  Brak zapłaty za zwolnienie

  Witam,zmieniłam zakład pracy na początku sierpnia. Przepracowałam kilka dni. Zachorowałam na anginę i poszłam na zwolnienie lekarskie. Okazało się podczas choroby, że jestem w ciąży zagrożonej, więc nie wróciłam do pracy. Przedstawiłam kolejne zwolnienie tym razem już z literką B. Przed pójściem na ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania