eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zwolnienie lekarskie w agencji pracy tymczasowej


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2016-01-19 16:02 autor: anyaj

2 165 odsłon

Zwolnienie lekarskie w agencji pracy tymczasowej

Witam,

pracuję teraz na umowę o pracę na czas określony do końca stycznia. Od pierwszego lutego zaproponowali mi przejście do agencji pracy.

Czy w agencji pracy po przepracowaniu 28 dni należy mi się chorobowe? Tzn., czy jak pójdę na chorobowe 28 dnia lutego, to czy będę miał płacone czy nie?

Z gory dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-02-08 19:16 autor odpowiedzi: Jowita

  Zgodnie z art. 4 ustawy o  świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego – jeżeli podlega obowiązkowo tym ubezpieczeniom.

  Do powyższego okresu ubezpieczenia chorobowego, wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa między nimi nie przekroczyła 30 dni.

  W Pani przypadku nie obowiązuje 30 dniowy okres wyczekiwania na zasiłek ponieważ nie będzie przerwy w ubezpieczeniu pomiędzy ostatnim zatrudnieniem a obecnym tym od 1 lutego, a co za tym idzie zachowuje Pani ciągłość ubezpieczenia.

  W związku z powyższym na zwolnienie L-4 może Pani przejść już w pierwszych dniach zatrudnienia w nowej pracy. 

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • ZUS wypłaci zasiłek chorobowy tylko na wniosek

  ZUS wypłaci zasiłek chorobowy tylko na wniosek

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wypłaca zasiłku chorobowego z urzędu. Potrzebny jest wniosek. Dotyczy to osób, którym świadczenie wypłaca ZUS, a nie zakład pracy.

 • Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

 • Praca na zwolnieniu lekarskim - czy jest dopuszczalna?

  Praca na zwolnieniu lekarskim - czy jest dopuszczalna?

  Bywają sytuacje, w których podczas zwolnienia lekarskiego nie da się uniknąć podpisywania dokumentów firmowych, wykonywania służbowych przelewów, czy też innych tego typu prac. Nawet bez wychodzenia z domu, czynności takie można ...

 • Częste zwolnienia chorobowe pracownika

  Częste zwolnienia chorobowe pracownika

  Niezdolność do pracy z powodu choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną uprawnia pracownika do skorzystania ze świadczeń chorobowych. Na pracodawcę natomiast nakłada obowiązek ustalenia prawa do tych świadczeń i ich ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania