eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › L4 a należne wynagrodzenie


2014-11-29 11:50 autor: szarlejka

2 193 odsłon

L4 a należne wynagrodzenie

Witam,

mam takie pytanie: pracowałam u pracodawcy na umowę o pracę przez dwa miesiące. Ze względu na ciążę zagrożona musiałam iść na zwolnienie, prawdopodobnie pracodawca wypłaca na zwolnieniu 33 dni, a resztę ZUS, ostatnio mój pracodawca powiedział, że wypłaca mi tylko za 8 dni za zwolnienie ze względu na to, że mam mało przepracowane w życiu na umowę, czyli nie spełniam 90 dni, o których może mi płacić przez 33 dni.

Znów byłam u prawnika prawnik wyczytał mi, że muszę mieć przepracowane 30 dni, by dostać należne na zwolnieniu. Niestety nie wzięłam, jaki to nr kodeksu jest, bo teraz nie wiem, kto ma rację?

Pozdrawiam serdecznie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-11-29 11:53 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Po 30 dniach pracy (wyczekiwania)  ma Pani prawo do zasiłku chorobowego.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-11-29 11:58 autor odpowiedzi: szarlejka

    czyli po tych dwoch miesiacach pracy wyplaca mi chorobowe przez 33 dni dobrze rozumiem?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-11-29 12:02 autor odpowiedzi: szarlejka

    jeszcze jedno pytanie pracodawca wyplacil mi 8 dni przed zakonczeniem tych 33 dni potem wlasnie powiedzial ze musze mu pieniazki oddac ze wzgledy na to ze nie mam przepracowanych 90 dni rozumiem ze sie myli?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-11-29 12:18 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Po 33 płaci ZUS. Co do drugiego pytania to pracodawca się myli.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-11-29 12:19 autor odpowiedzi: szarlejka

    dziekuje slicznie pozdrawiam.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-11-29 13:47 autor odpowiedzi: Jowita

    Pracodawca wprowadził Panią w błąd. Okres wyczekiwania przy umowie o pracę to 30 dni, natomiat przy umowie zlecenia 90 dni. 

    Podstawa prawna: art. 92 Kodeksu pracy, oraz art. 4 ustawy zasiłkowej

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • sonson

    Dodano 2014-10-19 19:39 przez sonson

    Kiedy mogę iść na L4 ciążowe?

    Odbyłam 3-miesięczny staż, po który zostałam zatrudniona. Po 2-ch dniach na wizycie lekarskiej dowiedziałam się, że jestem w ciąży zagrożonej - dostałam L4.Czy w takim wypadku muszę przepracować 30 dni aby ZUS wypłaci mi bez żadnych przeciwwskazań wynagrodzenie?Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • bxbxbxbx

    Dodano 2015-01-20 22:50 przez bxbxbxbx

    Kilka umów o pracę. Kto płaci chorobowe?

    Witam,jestem zatrudniona w 4 firmach:1. na umowę o pracę zadaniową - od kwietnia 20142. umowę zlecenie od września 2013 - dobrowolna składka chorobowaa od grudnia 2014:3. umowę o pracę na okres 2 lat4. umowę zlecenie - dobrowolna składka chorobowaJestem w ciąży, muszę przejść na L4 z powodu komplika...

  • anonimowa90

    Dodano 2014-04-22 20:15 przez anonimowa90

    Nakaz obniżenia podstawy świadczeń - ciężarna kontra ZUS

    ZUS nakazuje mojemu pracodawcy zmniejszenie mojej podstawy o świadczenia o ponad połowę. Można się załamać, ale od początku:
    przez prawie rok pracowałam w firmie na umowę zlecenie i zarabiałam 1400 zł na rękę. Miałam jedne z najlepszych wyników sprzedaży, przy nieobecności szefa często kierowałam ze...

  • tina0583

    Dodano 2014-11-14 22:01 przez tina0583

    Zasiłek chorobowy w ciąży

    Witam! Od miesiąca mam umowę i będzie ona trwać jeszcze tylko 2 m-ce. Moje pytanie brzmi jeśli teraz zajdę w ciąże i pójdę na zwolnienie, to czy po zakończeniu umowy przysługują mi jakieś świadczenia z ZUS-u? Jak się ewentualnie o nie starać?Dziękuję za odpowiedź!

  • attente

    Dodano 2014-11-08 14:01 przez attente

    Wynagrodzenie w okresie ciąży

    Witam,w okresie od lipca do września byłam zatrudniona na pół etatu na podstawie umowy o pracę. Od października dostałam umowę na cały etat przy czym po dwóch przepracowanych dniach na nowej umowie poszłam na zwolnienie ciążowe. Czy w związku ze zmianą wymiaru zatrudnienia pracodawca dobrze zrobił w...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania