eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Jak starać się o zasiłek opiekuńczy na tatę z I grupą?


2014-10-08 19:12 autor: opiekunkaTaty

4 364 odsłon

Jak starać się o zasiłek opiekuńczy na tatę z I grupą?

Dzień dobry,

zajmuję się tatą, który posiada I grupę, jestem na studiach doktoranckich, nie jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy i nie pracuję.

Od pracownicy GOPS'u dowiedziałam się, że bez dokumentu od pracodawcy, że rezygnuję z pracy nic nie da się zrobić. Do tego podobno po 15.09 nic już nie można zrobić w tej sprawie.

Będę wdzięczna za informację co w tej sytuacji zrobić i czy w ogóle da się tą sprawę ruszyć? Poprzednio zasiłek dostawał brat, który opiekował się razem ze mną tatą, niestety brat zmarł w sierpniu tego roku.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • oszin

  Dodano 2014-06-05 14:03 przez oszin

  Czy mogę zostać opiekunką teścia i dostawać zasiłek opiekuńczy?

  Witam,
  chcę się dowiedzieć czy ja jako synowa mogę starać się o opiekę nad teściem w wieku 84 lat. Jest niedoleżny, ledwo chodzi, trzeba go prowadzać i właściwie tylko ja wraz z mężem opiekujemy się teściami (teściowa ma 74 lata, czesto się zapomina i staje się osobą, której trzeba pomagać).
  Gdy mąż...

 • Asiak

  Dodano 2018-01-23 11:38 przez Asiak

  Zasiłek opiekuńczy na starszą osobę

  Witam,nakreślę mniej więcej jak sprawa wygląda: teściowa opiekuje się swoją 98-letnią matką, mieszkają razem, teściowa nie może podjąć pracy, bo opieka nad matką jej w tym nie pozwala, więc nie posiada żadnego dochodu. Matka teściowej otrzymuje emeryturę w wysokości ok. 1350 zł. I ma i grupę inwalid...

 • aneta2020

  Dodano 2015-08-25 18:51 przez aneta2020

  Czy należy się zasiłek opiekuńczy na dziadków?

  Witam,od urodzenia mieszkam z babcią i dziadkiem. Od kilku lat oboje mają I grupę inwalidzką sprawuję, więc nad nimi opiekę typu zakupy, sprzątanie czy wizyty u lekarzy. Od kwietnia br. nie pracuję, ponieważ ich stan zdrowia znacznie się pogorszył. Byłam w GOP-sie z pytaniem o zasiłek opiekuńczy, al...

 • kasiabochenek777

  Dodano 2014-10-09 13:25 przez kasiabochenek777

  Zasiłek opiekuńczy a rezygnacja z pracy

  Witam,
  jestem osoba bezrobotna, mam w domu chorą babcię od 8 lat, która potrzebuje opiekuna przez całą dobę. Nikt z rodziny nie może się nią opiekować, pracują albo  mieszkają daleko. Szukam pracy, ale nie mogę pracować, bo ciągle opiekuję się babcią.
  W MOPS-e pytałam o taki zasiłek, udzielono mi od...

 • swian

  Dodano 2014-09-14 16:02 przez swian

  Świadczenie kompensacyjne dla zwolnionej nauczycielki

  Przez 26 lat pracowałam jako nauczycielka (przy tablicy), staż pracy łącznie ze studiami mam 30 lat. Zostałam zwolniona ze szkoły w roku 2010.
  Czy przysługuje mi świadczenie kompensacyjne w roku przyszłym, gdy skończę 55 lat? Dodam, że od tego czasu przez dwa lata pobierałam zasiłek opiekuńczy na op...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania