eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy mogę dostać specjalny zasiłek dla opiekuna?


2014-09-08 16:32 autor: Anastazja4433

2 663 odsłon

Czy mogę dostać specjalny zasiłek dla opiekuna?

Jestem dzierżawcą ziemi od 2002 roku, pracuję na gospodarstwie, opłacam składki do KRUS. Mam chorych rodziców o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy wymagają mojej opieki i którymi się zajmuję. Zgłosiłam się do OPS w sprawie specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Spełniam kryterium dochodowe, ale nie spełniam w przekonaniu pracowniczki OPS kryterium z art. 16 dotyczącego rezygnacji z zatrudnienia. Nie mogę zrezygnować z zatrudnienia, bo nie pracuję na etacie, tylko w gospodarstwie.

Mogę jedynie zrezygnować z pracy na roli, przestać opłacać KRUS, złożyć w OPS stosowne oświadczenie. Pani z OPS uważa, że powinnam spełnić wszystkie wymogi, a więc, najpierw zrezygnować z zatrudnienia, potem spełnić wymóg związany z zaprzestaniem prowadzenia gospodarstwa, do pozostałych wymogów nie ma zastrzeżeń.

Proszę o pomoc i ustosunkowanie się do mojego problemu.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania