eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Jakie wynagrodzenie na urlopie macierzyńskim po podwyżce wynagrodzenia?


2014-05-06 09:14 autor: mysia

2 706 odsłon

Jakie wynagrodzenie na urlopie macierzyńskim po podwyżce wynagrodzenia?

Witam,

moja sytuacja wygląda następująco. Jestem w 7. miesiącu ciąży i do tej pory nie brałam żadnego zwolnienia L4 z kategorią B. We wrześniu tamtego roku dostałam podwyżkę i powiedziano mi, że jeżeli teraz w maju wezmę L4, to na urlopie macierzyńskim będę miała liczoną średnią wynagrodzenia za miesiące od maja 2013 do kwietnia 2014, ponieważ właśnie w maju wezmę chorobowe.

W ten sposób średnia wynagrodzenia będzie niższa niż wtedy, gdybym poszła na L4 dopiero w lipcu (średnia wtedy od lipca 2013 do czerwca 2014), w związku z tą podwyżka we wrześniu. 

Bardzo proszę o wyjaśnienie, czy właśnie tak to działa w przypadku obliczania wynagrodzenia w czasie urlopu macierzyńskiego?

Z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-05-07 12:08 autor odpowiedzi: Jowita

    Średnią do podstawy wyliczenia bierzemy z miesiąca poprzedzającego miesiąc przejścia na zasiłek macierzyński. Np przechodząc na macierzyński w lipcy 2014 średnia będzie liczona z 12 miesięcy licząc od VI/2014 do VII/2013

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania