eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Niskie wynagrodzenie po urlopie rodzicielskim


2014-04-28 22:20 autor: valerie

3 446 odsłon

Niskie wynagrodzenie po urlopie rodzicielskim

Witam,

na początku kwietnia skończył mi się urlop rodzicielski (wykorzystalam cały możliwy okres). Obecnie przebywam na urlopie wypoczynkowym i wracam do pracy na początku maja. Dziś dostałam wynagrodzenie za kwiecień o 2 tysiące niższe niż się spodziewałam. Miałam nadzieję otrzymać normalna pensję.

Czy to możliwe, że pracodawca źle naliczał moje wynagrodzenie podczas mojego urlopu rodzicielskiego, gdzie teoretycznie powinnam dostawać 60% podstawowej pensji i teraz sobie tak po prostu odlicza?

Mam takie obawy, gdyż mam wrażenie, że dostawałam za wysoką pensje w tamtym okresie, w każdym razie nie było to 60% podstawy. Proszę o informację, czy pracodawca ma prawo w taki sposób postąpić.

Dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wzrost płacy minimalnej będzie silnym ciosem dla rynku pracy

  Wzrost płacy minimalnej będzie silnym ciosem dla rynku pracy

  W roku 2024 płaca minimalna, podobnie jak w obecnym, wzrośnie dwukrotnie od stycznia oraz od lipca. Podwyżka ta będzie miała charakter rekordowy, bo sięgnie odpowiednio ponad 20% w stosunku do roku 2023.

 • Urlopy. Jakie zmiany w Kodeksie pracy?

  Urlopy. Jakie zmiany w Kodeksie pracy?

  Obecnie w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, który 16 maja wprowadzono w miejsce stanu epidemii. Nie spowoduje to jednak odwołania wielu przepisów szczególnych, w tym tych dotyczących prawa pracy. Więcej w urlopach zmieni ...

 • Urlop wychowawczy i wypoczynkowy - zmiany

  Urlop wychowawczy i wypoczynkowy - zmiany

  W trakcie ostatniego posiedzenia Sejmu przyjęta została ustawa zmieniająca przepisy Kodeksu pracy w zakresie urlopu wychowawczego. Celem nowelizacji jest wprowadzenie możliwości podzielenia urlopu wychowawczego łącznie na 5 części. Ale ...

 • Wysokość wynagrodzenia urlopowego zależy od terminu wypłaty

  Wysokość wynagrodzenia urlopowego zależy od terminu wypłaty

  Wysokość wynagrodzenia urlopowego zależy od godzin do przepracowania w danym okresie, który jest brany pod uwagę do obliczeń. Im mniej godzin, tym większa stawka za 1 godzinę urlopu.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania