eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Przez jaki okres będzie wypłacany zasiłek macierzyński, jeśli przebywam na wychowawczym do 2015 r.?


2014-02-05 13:11 autor: NFC

3 074 odsłon

Przez jaki okres będzie wypłacany zasiłek macierzyński, jeśli przebywam na wychowawczym do 2015 r.?

Witam,

do dnia 09.09.2015 roku przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym. Dziecko urodziło się 02.02.2012 roku. Przed przejściem na wychowawczy wybrałam zaległy urlop wypoczynkowy a zatrudniona jestem na czas nieokreślony. W tym roku myślę o drugim dziecku. Chciałabym się dowiedzieć, jak naliczany będzie zasiłek macierzyński i przez jaki okres będzie on wypłacany? Czy będzie roczny?

Drugie moje pytanie dotyczy tego, czy lepiej będzie abym np. przerwała urlop wychowawczy a następnie w pierwszym dniu pracy przedłożyła zaświadczenie o ciąży i L4? Z tego co przeczytałam na forum rozumiem, że nie muszę po powrocie z urlopu wychowawczego przepracować np. 30 dni. Czy powinnam powiadomić pracodawcę o tym, że zaraz po powrocie z wychowawczego planuję przedłożyć L4? Przyznam szczerze, że boje się, że pracodawca wówczas postanowi mnie zwolnić.

A  gdybym pozostała na bezpłatnym urlopie wychowawczym i w tym czasie urodziła dziecko to przez, jaki okres otrzymywałabym zasiłek macierzyński i w jakiej wysokości? Bo od ponad roku przecież nie osiągam dochodów.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pytanie zaktualizowano 2014-02-05 17:00

A  gdybym pozostała na bezpłatnym urlopie wychowawczym i w tym czasie urodziła dziecko to przez jaki okres otrzymywałabym zasiłek macierzyński i w jakiej wysokosci? Bo od ponad roku przecież nie osiągam dochodów. Z góry dziękuje za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-05 13:20 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Może Pani przerwać urlop i wrócic do pracy. Zwolnienie da Pani w pierwszym dniu. Zsasiłki będą wypłacone normalnie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 16:12 autor odpowiedzi: NFC

  A gdybym pozostała na urlopie wychowawczym i w tym czasie urodziła dziecko to przez jaki okres otrzymywałabym zasiłek macierzyński i w jakiej wysokosci? Z góry dziękuje za odpowiedź.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • agniecha1985

  Dodano 2013-11-20 19:02 przez agniecha1985

  Ciąża na urlopie wychowawczym

  Dzień dobry!
  Moje pytanie dotyczy ciąży na urlopie wychowawczym, a mianowicie: posiadam umowę na czas nieokreślony, obecnie przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym do 4 kwietnia 2014. Kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem ponownie w ciąży. Będąc w pierwszej ciąży przeszłam na L4 i miałam p...

 • PTW

  Dodano 2016-07-04 15:45 przez PTW

  Ciążą na bezpłatnym urlopie wychowawczym a świadczenia

  Witam,
  z końcem lipca 2016 r. kończy mi się bezpłatny urlop wychowawczy i właśnie zaszłam w drugą ciążę. Co mogę zrobić, żeby otrzymać jakąś pomoc finansową?
  Jakie pismo i w jakim terminie muszę przedłożyć pracodawcy, żeby zakończyć urlop wychowawczy? Czy jeżeli nie będę czuła się dobrze w ciąży i b...

 • konto usunięte

  Dodano 2015-09-08 17:24 przez konto usunięte

  Urlop wychowawczy a następna ciąża

  Witam, zakończył mi się urlop macierzyński i jestem 4 miesiące na urlopie wychowawczym. Dostaję dodatek do wychowawczego 400 zł plus 77 zł rodzinnego. Jestem w drugim miesiącu ciąży. Planuję na dniach wrócić do pracy za porozumieniem z szefem, przepracować miesiąc i iść na L4.Chciałam zapytać, czy t...

 • Sylvia

  Dodano 2016-06-02 20:04 przez Sylvia

  Płatny urlop macierzyński bezpośrednio po urlopie wychowawczym

  Bezpośrednio po urlopie macierzyńskim poszłam na zaległy urlop wypoczynkowy, a następnie na urlop wychowawczy. Teraz jestem na urlopie wychowawczym i planuję kolejną ciążę.
  Jeżeli w trakcie trwania urlopu wychowawczego zajdę w ciążę, to czy po porodzie będzie mi przysługiwał płatny urlop macierzyńsk...

 • maja251

  Dodano 2014-04-07 14:38 przez maja251

  Ciąża na urlopie wychowawczym i umowa na czas nieokreślony

  Witam,
  jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, obecnie przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym (który niebawem mi się kończy - za 2 miesiące) i zaszłam w ciążę.
  Co w takiej sytuacji mam zrobić, aby uzyskać świadczenia? Czy muszę wracać do pracy? Czy przerywać urlop wychowawczy...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania