eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Vat przy pomocy przy uzyskaniu dofinansowania z tarczy


2021-02-09 19:17 autor: fishfinance

1 478 odsłon

Vat przy pomocy przy uzyskaniu dofinansowania z tarczy

Witam serdecznie, moje pytanie brzmi, czy gdy jako pośrednik finansowy pomogę klientowi w uzyskaniu dofinansowania z tarcz covidowych to w przypadku prowizji od udzielenia dofinansowania wystawiam mu zwolnienie z vat z tytułu pośrednictwa finansowego czy inny rodzaj usługi z VAT?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2021-02-17 08:44 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    A czy jest to usługa pośrednictwa finansowego czy inna?

    fishfinance skomentował/a odpowiedź 2021-02-17 10:26

    Moim zdaniem tak, ale chciałem się upewnić.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • MartaZamar

    Dodano 2020-08-05 16:34 przez MartaZamar

    Sprzedaż środka trwałego a VAT

    Mam pytanie, zakupiłam środek trwały będąc Vatovcem, od zakupu minęło 7 lat, środek się zamortyzował. Obecnie korzystam ze zwolnienia, nie jestem podatnikiem VAT. W jaki sposób mam sprzedać środek trwały? Czy mogę wystawić normalną fakturę na podst. art 113? 

  • Violet

    Dodano 2020-07-02 00:14 przez Violet

    Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług

    Dzień dobry, pośredniczyłam mojemu unijnemu kontrahentowi w znalezieniu producenta w Polsce. Transakcja zakupu towaru była między kontrahentem z Unii a tym w Polsce. Towar został wysłany na teren Unii.
    W tej chwili muszę wystawić fakturę dla mojego kontrahenta za usługę. Oto moje pytania z tym zwią...

  • Marta100787

    Dodano 2021-03-08 14:43 przez Marta100787

    VAT za pomnik

    Witam, zleciłam wykonanie pomnika i chciałabym otrzymać fakturę na osobę fizyczną. Jaki VAT muszę doliczyć?

  • maldlu

    Dodano 2021-01-05 01:23 przez maldlu

    Dodatkowe świadczenie postojowe a podatek

    Witam, otrzymałam 18.11.2020 dodatkowe świadczenie postojowe, które jeszcze wtedy było objęte podatkiem i wpisałam je do kpir jako mój przychód. Ale 30.11.2020 opublikowano ustawę, w której art. 52m uwalnia podatnika od tego podatku od dnia 15.10.2020. Ten punkt ustawy wchodzi w życie od 1.12.2020. ...

  • sylwekniewiadomy

    Dodano 2020-10-29 16:54 przez sylwekniewiadomy

    Sprzedaż auta po spłacie leasingu

    Witam, został mi rok leasingu na samochód, chcę spłacić już dziś całość i go sprzedać. Auto jest od osoby prywatnej na umowę kupna-sprzedaży i bank wystawił mi na to fakturę marżę. Czy ja sprzedając ten samochód muszę wystawić fakturę vat czy mogę fakturę marżę?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania