eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Sprzedaż środka trwałego a VAT


2020-08-05 16:34 autor: MartaZamar

542 odsłon

Sprzedaż środka trwałego a VAT

Mam pytanie, zakupiłam środek trwały będąc Vatovcem, od zakupu minęło 7 lat, środek się zamortyzował. Obecnie korzystam ze zwolnienia, nie jestem podatnikiem VAT. W jaki sposób mam sprzedać środek trwały? Czy mogę wystawić normalną fakturę na podst. art 113? 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-08-06 07:29 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Tak .

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • justynad

    Dodano 2020-08-04 15:04 przez justynad

    WYSTAWIENIE FAKTURY SPRZEDAŻY SAMOCHODU firmowego

    Witam,działalność jednoosobowa nie Vat-owiec!!! Samochód po skończonym leasingu zostaje natychmiast sprzedany salonowi samochodowemu - jaki Vat ma być zastosowany przy wystawieniu faktury? 23% czy raczej zwolniony bądź zerowy - jeśli tak to jaki należy wpisać PKWiU?   dziękuję pozdrawiamJustyna D.

  • mapis

    Dodano 2016-02-22 20:30 przez mapis

    Czy wystawić fakturę VAT przy sprzedaży środka trwałego firmy?

    Dzień dobry,w lutym tego roku chcę zrezygnować z bycia VAT-owcem, ponieważ od dwóch lat mój przychód nie przekroczył 150 tys. zł.W marcu chcę sprzedać środek trwały od 4 lat używany w firmie. Kupiłam ten środek trwały nie będąc jeszcze VAT-owcem, nie odliczyłam VAT.Jaki dokument teraz powinnam wysta...

  • wambrzyk

    Dodano 2 dni temu, 12:41 przez wambrzyk

    Wystawienie faktury VAT przez zwolnionego z VAT-u

    Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą zwolniona z VAT może jednorazowo wystawić fakturę VAT ze stawką podatku 23%?

  • Falbala

    Dodano 2020-07-10 08:09 przez Falbala

    Faktura bez VAT i sprzedaż

    Witam,
    Mam działalność gospodarczą, a właściwie jest to moja forma zatrudnienia. Jakiś czas temu kupiłam maszynę. Miała być na wynajem, jednak branża ślubna stanęła, pożyczyłam raz znajomym i to na tyle. Ponieważ sprzedający wystawiał faktury bez VAT, to nie księgowałam tej faktury.
    Teraz chcę sprze...

  • glotka

    Dodano 2020-06-15 14:28 przez glotka

    Jaki podatek od plików elektronicznych?

    Dzień dobry, chciałabym założyć sklep on-line, w którym sprzedawać będę pliki dostarczane poprzez e-mail do klienta. Będą to grafiki, karty edukacyjne, gry do wydrukowania. Jaka stawka podatku obowiązuję dla takich plików? W jaki sposób wystawiać fakturę?
    Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam se...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Brak podstawy prawnej zwolnienia podmiotowego na fakturze VAT

    Brak podstawy prawnej zwolnienia podmiotowego na fakturze VAT

    Podatnik korzystający ze zwolnienia z VAT, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT, na wystawianych fakturach nie ma obowiązku podawać podstawy prawnej tego zwolnienia - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji ...

  • Jak dokumentować sprzedaż zwolnioną z VAT?

    Jak dokumentować sprzedaż zwolnioną z VAT?

    Ustawa o podatku od towarów i usług wskazuje, że podatnik co do zasady nie jest obowiązany do wystawiania faktur w odniesieniu do sprzedaży zwolnionej od tego podatku. Fakturę trzeba jednak wystawić, gdy żąda tego nabywca towaru bądź ...

  • Faktura podatnika zwolnionego z VAT - wymagane elementy

    Faktura podatnika zwolnionego z VAT - wymagane elementy

    W ubiegłym roku nowelizacja przepisów wprowadziła nowy dokument – fakturę podatnika zwolnionego. Od początku 2015 r. z wystawiania faktur skorzystać może każdy polski przedsiębiorca, bez względu na status podatku VAT. Rachunki powoli ...

  • Sprzedaż budynku mieszkalno-usługowego w podatku VAT

    Sprzedaż budynku mieszkalno-usługowego w podatku VAT

    W przypadku wybrania opodatkowania dostawy budynków sklasyfikowanych w PKOB pod symbolem 11222, w których mieszczą się zarówno lokale mieszkalne jak i usługowe, ich dostawa będzie opodatkowana 8% stawką podatku VAT – uznał Dyrektor ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania