eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Jak wypełnić deklarację VAT-7?


2014-02-07 19:52 autor: Kate

4 181 odsłon

Jak wypełnić deklarację VAT-7?

Witam,

moje pytanie brzmi: przedsiębiorca, który jest VAT-owcem, zakupił narzędzia zw. z działalnością, w lutym i marcu ale w tych miesiącach nie osiągnął żadnego dochodu, i jak w takim przypadku ma wypełnić deklarację VAT-7 za te miesiące?

1). W deklaracji za luty wypełnia poz. 41, 42 i następnie poz. 50 ( nadwyżka pod. naliczonego ), i poz. 55 do przeniesienia.

2). Deklarację za marzec wypełnia w analogiczny sposób w odniesieniu do narzędzi zakupionych w marcu, i wypełnia jeszcze poz. D.1 37 do przeniesienia z poprzedniego okresu. 

I np. później w deklaracji za kwiecień, kiedy osiągnie już dochód może sobie ten VAT z lutego i marca obliczyć. Ale w sytuacji gdy w kwietniu nadal nie ma dochodu i wypełnia deklaracje za maj, to już nie może odliczyć sobie podatku naliczonego w lutym i ten VAT do odliczenia przepada. I w zasadzie w US ten VAT jest widoczny w trzech deklaracjach (za luty, marzec, i kwiecień) i nie trzeba już go nigdzie wpisywać, ale ten VAT z marca będzie znajdował się w poz. D.1 (37 do przeniesienia).

Wiem, że podatnik ma prawo odliczyć sobie naliczony podatek, za miesiąc którego dotyczy, lub dwa kolejne okresy rozliczeniowe (w tym przypadku miesięczne). I wiem też że może go odliczyć kiedy ma dochód. Ale mam problem z zastosowaniem tej teorii do praktyki, i proszę mi podpowiedzieć czy dobrze rozumiem, jeżeli chodzi o wypełnienie takich deklaracji.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-08 15:17 autor odpowiedzi: Lucyna Banaś doradca podatkowy nr 08567

  Jeśli  w kwietniu a nastepnie w kolejnych miesiacach nadal nie będzie sprzedaąy to ciągle przepisuje się nadwyżkę podatku naliczonego z poprzedniej deklaracji. Nic nie przepadnie. Dopiero w miesiacu w którym bedzie miała miejsce sprzedaz i występi z tego tytułu podatek należny odliczy sobie pan od tego podatku naleznego ten zgromadzony podatek naliczony. (Dochód to pojęcie z ustawy o PIT, w ustawie o VAT mówimy o sprzedaży)

  kancelariapodatkowatax@gmail.com

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-05-07 08:34 przez konto usunięte

  Deklaracje VAT a rozliczenia w Urzędzie Skarbowym

  Chcę przejść na VAT w działalności. Czy deklarację VAT należy składać co miesiąc w Urzędzie Skarbowym, nawet gdy nic nie sprzedam lub gdy na wyliczeniu deklaracji będzie 0 zł?

 • WG

  Dodano 2014-01-31 15:35 przez WG

  Sprzedaż środka trwałego a VAT

  Witam,
  spółka z o.o. chce sprzedać środek trwały (przyczepa 6-tonowa). W jakiej wysokości należy naliczyć podatek VAT i jak go wykazać w deklaracji VAT-7?
  Dziękuję.

 • mikolowianka

  Dodano 2013-11-03 23:44 przez mikolowianka

  Karta podatkowa a odliczenie VAT

  Prowadzę jednoosobową firmę - usługi pralniczo-prasowalnicze. Jestem płatnikiem VAT, rozliczam się na podstawie karty podatkowej. Czy mogę odliczyć VAT za zakupioną pralkę? W październiku mój obrót był niższy od kwoty VAT-u za zakupioną pralkę. Proszę o informację, jak wypełnić deklarację VAT-7? Czy...

 • milin

  Dodano 2014-05-14 10:24 przez milin

  Rolnik na VAT. Jakie procedury?

  Chcę zostać rolnikiem mającym możliwość odliczania VAT naliczonego od należnego? Co muszę w tym kierunku zrobić, do jakich urzędów się udać? Czy muszę także z automatu rozliczać się w jakiś sposób cykliczny z PDOF?

 • malgosa

  Dodano 2013-04-25 12:24 przez malgosa

  Co można odliczyć od VAT prowadząc działalność gospodarczą?

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Rozliczam się na zasadzie ryczałtu i jestem płatnikiem VAT.
  Co mogę odliczać od VAT-u i czy muszę co miesiąc składać rozliczenie w skarbówce?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Usługi opodatkowane za granicą: odliczenie VAT od zakupów

  Usługi opodatkowane za granicą: odliczenie VAT od zakupów

  Od zakupionych w Polsce towarów niezbędnych do świadczenia usług, które będą opodatkowane poza terytorium RP, można odliczyć podatek VAT - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 18.04.2018 r. nr ...

 • Informacje SCAC: przewlekłe kontrole i postępowania podatkowe w VAT

  Informacje SCAC: przewlekłe kontrole i postępowania podatkowe w VAT

  Kontrole podatkowe, zwłaszcza te związane z dodatkową weryfikacją zwrotu podatku VAT, mają to do siebie, że są nieustannie przedłużane. Powody ku temu są różne. Przegląd czynności podejmowanych przez organy podatkowe prowadzi jednak do ...

 • Utrata prawa do zwolnienia w VAT w trakcie roku

  Utrata prawa do zwolnienia w VAT w trakcie roku

  Za przedsiębiorcami już połowa roku. Ci, którzy korzystają ze zwolnienia w VAT, powinni zacząć uważniej monitorować wartość sprzedaży. Przekroczenie 150 000 zł spowoduje u nich utratę prawa do zwolnienia, a co za tym idzie, zrodzi ...

 • Kiedy powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT?

  Kiedy powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT?

  Większość drobnych przedsiębiorców może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego i nie rozliczać podatku VAT. Zwolnienie to można przy tym utracić, jeżeli sprzedaż przekroczy określony ustawy limit, bądź można z niego zrezygnować ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania