eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Obowiązek podatkowy VAT 2014 a faktura za hosting


2014-02-07 14:45 autor: milan

5 204 odsłon

Obowiązek podatkowy VAT 2014 a faktura za hosting

Z jakim dniem powstanie obowiązek podatkowy VAT dla faktury wystawionej 15.01.2014 r., termin płatności 14 dni za usługę ciągłą, jaką jest hosting o treści:

"opłata za serwer stron www (hosting) od 7.02.2014 do 6.02.2015 r."?

Usługa będzie wykonywana w sposób ciągły od 7.02.2014 do 6.02.2015 r. i zakończy się jej świadczenie 6.02.2015 r.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-02-10 16:04 autor odpowiedzi: Lucyna Banaś doradca podatkowy nr 08567

    wg mnie na zasadch ogólnych czyli z dniem wykonania usługi (zakończenia świadczenia) o ile wcześniej nie zostanie zapłacona należność (wtedy pod terminem zapłaty). W praktyce tak właśnie jest.

    wg mnie nie mamy tu do czynienia ani z następujacymi po sobie terminami płatności ani nie jest to usługa ciagła powyżej 1 roku.

    Możliwe sa również odmienne stanowiska i jesli jest Pan świadczącym takie usługi postarałabym się o interpretacje podatkową.

    kancelariapodatkowatax@gmail.com

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-17 12:41 autor odpowiedzi: milan

    Dziekuję. Czyli obowiązek podatkowy będzie albo 6.02.2015r. albo z dniem otrzymania wpłaty?
    milan zaktualizował/a odpowiedź 2014-02-17 12:50

    A jak wystawiam na tą samą usługe, tylko  fakrtury miesięczne np: od 7.01.2014 do 6.02.2014r. teramin płatności 14 dni i tak co miesiąc, to tak samo czyli obowiązke podatkowy jest na dzień 6.02.2014 lub w dniu wpłaty? z góry pięknie dziekuje za podpowiedź :)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-17 16:14 autor odpowiedzi: Lucyna Banaś doradca podatkowy nr 08567

    Jeżeli umowa bedzie przewidywac tzw okresy rozliczeniowe, np od 15-tego do 15-tego dnia następnego m-ca to obowiązek podatkowy bedzie powstawał na koniec kązdego okresu rozliczeniowego, o ile wczesniej nie otrzyma Pan należności.

    kancelariapodatkowatax@gmail.com

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • BOGDAN83

    Dodano 2018-01-15 19:27 przez BOGDAN83

    Kiedy mam zapłacić VAT?

    Jestem mikroprzedsiębiorcą, prowadzę jednoosobowo firmę transportową - jeden samochód ciężarowy do 12t.Dnia 04.01.2018 r. wystawiłem fakturę z data sprzedaźy 19.12.2017r i terminem płatności na 18.02.2018 r. Kiedy mam zapłacić VAT od tej faktury w styczniu czy w lutym?

  • sta123

    Dodano 2014-01-08 18:04 przez sta123

    Jak prawidłowo zaksięgować faktury za media?

    Witam,
    w grudniu 2013 została dostarczona faktura za internet z datą płatności na 2 stycznia 2014, dwa dni później dostarczono kolejną fakturę za internet z datą płatności 20 stycznia. Czy prawidłowym będzie zaksięgowanie obu faktur w styczniu?

  • iwa45

    Dodano 2014-02-05 18:26 przez iwa45

    Data powstania obowiązku podatkowego VAT a zapisy w umowie handlowej

    Dzień dobry,
    Wiemy, że od 2014 roku zgodnie z art. 19a ustawy w 2014 roku obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towarów. Ale zetknęłam się również z taką informacją:
    "Od 2014 r. moment powstania obowiązku podatkowego będzie zależał od szczególnych postanowień umowy między przedsię...

  • Samnetgks

    Dodano 2014-01-16 14:50 przez Samnetgks

    Działalność gospodarcza a turnieje sportowe

    1. Zakładając działaność gospodarczą, jako organizator turniejów itp. imprez wynajmując do tego potrzebne hale i boiska, to jaki muszę wpisać PKD?
    2. Jaki VAT będę musiał odprowadzić od tej części działalności zakładając, iż biorąc od każdej drużyny wpisowe za turniej np.: uzbieram 1500 zł (oczywiśc...

  • Damian24

    Dodano 2014-01-04 02:10 przez Damian24

    Jak zaksięgować fakturę VAT?

    Proszę o informację. Jak mam zaksięgować fakturę VAT za telefon wystawioną przez operatora z dniem 26 listopada 2013, z terminem płatności 10 grudnia 2013. Z tym, że oparator na moją prośbę przedłużył termin do 6 stycznia 2014, a ja dokonałem płatności w dniu 3.01.2014. Rozliczam się co do PIT-5 i V...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania