eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa zlecenie od 2013 roku. Czy są jakieś zmiany?


2013-02-09 23:21 autor: konto usunięte

8 630 odsłon

Umowa zlecenie od 2013 roku. Czy są jakieś zmiany?

Chciałem się zapytać i prosić o poradę. Przyjęłam się do pracy w 2012.XI i dostałam umowę zlecenie ważną do 30.04.2013 ze stawką 1529 zł brutto. Czy ta umowa powinna zostać zmieniona, jeżeli najniższa stawka od 2013 roku jest 1600 zł? Czy nie ma to żadnego znaczenia, gdyż taka umowa zlecenie został zawarta i musi obowiązywać do kwietnia 2013 roku. Jak to zrozumieć?

Pytam bo dostałam wypłatę za miesiąc styczeń na starych zasadach, czyli 1529 zł brutto i nie wiem co w tej sprawie robić. Bardzo proszę o porady.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-10 06:36 autor odpowiedzi: Jowita

  Umowa Zlecenie nie podlega przepisom Kodeksu Pracy, a przepisom Kodeksu Cywilnego.

  W związku z tym minimalne wynagrodzenie nie dotyczy umów zlecenia.

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-10 13:00 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną która może być w niektórych sytuacjach uznana za umowę o pracę z pełnymi konsekwencjami. W szczególności gdy określa się  podporządkowanie pracodawcy, obowiązek wykonywania pracy w wyznaczonych godzinach i miejscu.

  Przykładowo adnotacja zawiera określenie że bezpośrednim przełożonym jest ..... Oraz że istnieje obowiązek wstawienia się do pracy tam i tam i przepracowania 6 godzin dziennie.

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-10 17:37 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dziękuje za odpowiedź.Można to tak zrozumieć, że pracodawca daje umowe zlecenie oraz piszę że nie przyjoł jako sprzedawca, tylko pomoc w sklepie oraz układanie towaru, gdyż musiałby zmienić warunki umowy. Odnosząc sie do tego co zostało napisane, to taka stawka może być i pracodawca może sobie sam ustalać stawke wynagrodzenia przy umowie zlecenie.I to jest według mnie chore.Bo jeżeli stawka najniższa w POlsce jest 1600 zł, to taka powinna obowiązywać w każdym rodzaju umowy dziękuje

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania