eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy mogę podać szefa do sądu pracy, ponieważ pracuję na pełny etat a mam umowę na pół etatu?


2019-11-05 08:36 autor: viola7408

799 odsłon

Czy mogę podać szefa do sądu pracy, ponieważ pracuję na pełny etat a mam umowę na pół etatu?

Witam,

mam pytanie związane z moim pracodawcą. Od roku 2014 do 2016 pracowałam u niego na czarno, ponieważ tłumaczył się tym, że jest bardzo ciężko i muszę go zrozumieć. W 2016 udało mi się wymusić umowę. Byłam pewna, że podpisuję umowę na pełny etat. Niestety po tygodniu czasu przeczytałam dokładnie umowę i okazało się że podpisałam umowę na pół etatu gdzie wykonywałam pracę na pełny etat.

Wielokrotnie prosiłam szefa o umowę o pełny etat bez skutku. W 2018 w lipcu wykryłam guza w piersi i poinformowałam szefa, że mam problem i proszę żeby mi dał umowę na pełny etat usłyszałam, że jeżeli okaże się to złośliwe, to dostanę umowę na pełny etat.

W październiku po badaniach okazało się, że jest to złośliwe i mówię do szefa, że niestety mam raka i potrzebuję umowy żeby mieć pieniążki na leki. Oczywiście odpowiedź była taka, że już nie może zmienić umowy, bo jest za późno. Na chorobowe poszłam od 26 listopada 2018, miałam płacę wedle umowy, czyli na pół etatu. Zasiłek chorobowy pobierałam do 26 maja 2019 potem przeszłam na zasiłek rehabilitacyjny, który mam do 26 stycznia 2020.

W dniu dzisiejszym 4 listopada 2019 dostałam rozwiązanie umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia. Moje pytanie jest takie czy mam szansę w sądzie pracy wywalczyć od szefa żeby mi zapłacił składki ZUS za to, że tak ze mną postąpił.

Z poważaniem,
Wioletta

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Niewiemcorobic

  Dodano 2019-03-19 19:15 przez Niewiemcorobic

  Rozwiązanie umowy z wypowiedzeniem

  Niestety znalazłam się w niezręcznej sytucji. Zostałam oskarżona o kradzież mienia znajomej z pracy w godzinach poza pracą. Dostałam wypowiedzenie przez pracodawcę z uzasadniem utraty zaufania w związku z kradzieżą mienią. Sprawa nie jest jeszcze rozwiązana, moje mieszkanie zostało przeszukane, nie ...

 • Znajomaaa

  Dodano 2018-09-28 19:30 przez Znajomaaa

  Umowa o pracę 1 /4 etatu, nadgodziny

  Dobry wieczór,nie wiem czy można w ogóle coś z tym zrobić... Chodzi o to, że od września zeszłego roku do grudnia miałam umowę na cały etat najniższa krajowa. W styczniu tego roku pracodawca zmienił mi umowę na 1/4 etatu przy czym musiałam pracować codziennie najmniej po 8 godz. Wielokrotnie musiała...

 • dyziozyzio

  Dodano 2017-02-24 10:18 przez dyziozyzio

  Brak umowy o pracę. Czy jest szansa na odzyskanie wynagrodzenia?

  Pracowałem w firmie deweloperskiej, złożyłem wszystkie niezbędne papiery, podpisywałem zapoznanie się z zasadami BHP i nie dostałem umowy do podpisania.Pracodawca nie wypłacił mi wynagrodzenia za pracę. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy za przepracowane dni?

 • karolka59

  Dodano 2017-01-13 18:36 przez karolka59

  Odwołanie od rozwiązania umowy o pracę

  Pracownik dostał rozwiązanie umowy o pracę na podstawie artykułu 53, paragraf 1 pkt 1 lit b wszystkie okresy zostały zastosowane.Pracownik zostaje na świadczeniu rehabilitacyjnym złożył jednak wniosek o odwołanie od rozwiązania umowy, by przywrócić go do pracy.Co należy zrobić w takiej sytuacji?

 • Anna8484

  Dodano 2016-10-14 22:31 przez Anna8484

  Problemy pracy "na czarno" a brak pieniędzy w kasie. Czy coś mnie chroni?

  Dzień dobry,jako osoba bezrobotna i poszukująca pracy od lipca 2016 r. znalazłam ją 22.09.2016 r. jako osoba sprzedająca i obsługująca płatności i przelewy elektroniczne oraz zawierająca zakłady w Lottomacie w saloniku prasowym Kolporter. Na początek dowiedziałam się, że będzie to umowa "na czarno",...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania