eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Przekształcenie umowy o dzieło w umowę B2B - faktura


2019-10-30 15:28 autor: mets

2 874 odsłon

Przekształcenie umowy o dzieło w umowę B2B - faktura

Dzień dobry,

podpisałem umowę o dzieło z firmą (branża IT), w czasie wykonywania dzieła założyłem jendak swoją jednoosobowa działalność gospodarczą.

Pytanie, czy mogę teraz w jakiś spósb przekształcić umowę o dzieło w umowę B2B, za którą roliczę się już na podstawie faktury - jakiś aneks do umowy? Zależy mi mocno żeby rozliczyć to, już przez fakturę, a nie wiem za bardzo, jak do tego podejść.

Z góry, dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2019-10-30 19:49 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nalezy rozwiązać umowę o dzieło i pospisać nowa imowę b2b. To proste. Przy podpisywaniu umowy o śwoadczenie usług powinin Pan brac wszystkie inne kodzty zwiazane z umową. To nie to samo co umowa o dzieło. Koszty DG są dużo większe, więc stawka powinna być inna.

  mets skomentował/a odpowiedź 2019-10-31 07:54

  Dziękuję za odpowiedź. Pytanie tylko, czy w tej sytuacji w świetle prawa możliwe jest fakturowanie za pracę, która rozpocząłem długo przed założeniem działalności? Z tego co udało mi się  dowiedzieć, to nie jest to zgodne z prawem.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kathy82

  Dodano 2018-08-09 09:51 przez Kathy82

  Firma przesłała mi dwie zaległe umowy po jednym egzemplarzu bez podpisu. Czy mam to odesłać?

  Dzień dobry,pracuję w mediach, w ubiegłe wakacje przyjęłam zlecenie na napisanie artykułu. Wypłatę 250 zł dawno otrzymałam na konto. Tak jak szef mi obiecał.Dopiero teraz firma przesłała mi z centrali do podpisania umowę o dzieło (z 1.06.2017). Po prostu ktoś o tym zapomniał, nadrabiają formalności ...

 • Kamil141

  Dodano 2019-10-03 14:34 przez Kamil141

  Rozwiązanie umowy pomiędzy firmami B2B, której nie podpisałem

  Prowadzę B2B. Pracuję jako programista na umowie B2B, której jeszcze nie podpisałem. Jestem tu przez pierwszy miesiąc i nie podoba mi się to - chciałbym zrezygnować. Jak to będzie wyglądać Rozwiązanie umowy pomiędzy firmami B2B, której nie podpisałem?
  Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

 • emgie7777

  Dodano 2019-03-15 12:01 przez emgie7777

  Rozliczenie podatkowe umowy o dzieło - przedsiębiorca i student

  Dzień dobry,prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Chcę zatrudnić do pomocy studenta na umowę o dzieło (z przekazaniem praw autorskich).Proszę o informację, jakie obowiązki muszę dopełnić w kwestii rozliczenia podatkowego.

 • wojtas_gkm

  Dodano 2018-06-21 13:53 przez wojtas_gkm

  Faktura na osobę fizyczną a koszt uzyskania przychodu w działalności

  Prowadzę jednoosobową działalność gopodarczą, nie mam samochodu w środkach trwałych, wydatki rozliczam na podstawie kilometrówki.Ostatnio podczas naprawy samochodu przez moje niedopatrzenie otrzymałem fakturę nie na firmę, a na mnie jako osobę prywatną.Czy taką fakturę mogę uwzględnić w kosztach dzi...

 • marcelina135

  Dodano 2018-06-11 21:02 przez marcelina135

  Umowa o dzieło dla pracownika

  Witam,założyłam jednoosobową firmę w Norwegii, ale chciałabym zatrudnić jednego pracownika (który nie ma nic wspólnego z Norwegią), do tworzenia stron internetowych. Nie ma on własnej firmy, więc byłaby to osoba prywatna.Mieszka on w Niemczech i tam chciałby odprowadzać składki z wynagrodzenia z moj...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania