eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa na czas określony a ciąża. W którym muszę być miesiącu żeby dostać zasiłek?


2016-05-22 13:13 autor: Izabela151

1 964 odsłon

Umowa na czas określony a ciąża. W którym muszę być miesiącu żeby dostać zasiłek?

Proszę o fachową poradę w poniższym temacie.

Otóż posiadam umowę o pracę na czas określony 7 miesięcy, która kończy się 30 września tego roku. Co jeżeli do końca września zajdę w ciążę? Czy umowa musi zostać przedłużona do porodu, czy przysługuje mi płatne L4 i potem po porodze płatny urlop roczny macierzyński? Czy muszę być w ktorymś miesiącu by umowa została przedłużona?

Proszę o szybką odpowiedź - zależy mi na czasie.
Dziękuję

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-05-22 13:20 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Zgodnie z art. 177 par. 3 K.p.
    umowa o pracę zawarta na czas określony, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży  ulega przedłużeniu do dnia porodu
    Jeżeli więc na dzień 30-09-2016 r. upłunie 3 miesiąc ciąży to pracodawca będzie miał obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu w związku z czym przysługiwać będzie zasiłek macierzyński za łączny okres 52 tygodni

    Izabela151 skomentował/a odpowiedź 2016-05-22 13:49

    A co w przypadku jezeli z dniem uplytu umowy bedzie np pierwszy lub 2 miesiac ciazy czy umowa zostaje przedluzona przysluguje platne l 4 i bedzie przyslugiwac roczny macerzynski urlop

    konto usunięte zaktualizował/a odpowiedź 2016-05-22 14:28
    Jeżeli nie upłynął trzeci miesiąc ciąży to pracodawca nie ma obowiązku przedłużać umowy do dnia porodu. Jeżeli stanie się Pani niezdolna do pracy w trakcie zatrudnienia zasiłek chorobowy będzie przysługiwał tak długo jak będzie Pani chorować, w przypadku ciąży 270 dni
    Zasiłek macierzyński nie przysługuje. Z budżetu praństwa będzie wypłacane jedynie świadczenie ridzicielskie w wysokości 1000 zł za okres 52 tygodni

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Basia 8888

    Dodano 2020-08-17 21:09 przez Basia 8888

    Umowa na pół etatu a ciąża

    Witam, mam pytanie: umowa o pracę na pół etatu przedłużana co miesiąc. Co w przypadku gdy zajdę w ciążę? Czy mogę pójść na L4? Czy będę miała wypłacane pieniążki? Dodam że pracuję dopiero miesiąc.

  • konto usunięte

    Dodano 2016-09-01 07:58 przez konto usunięte

    Czwarta umowa o pracę a ciąża

    Witam,otrzymałam właśnie trzecią umowę o pracę na czas określony (konkretnie do 31.12.2016 r.). Jestem w czwartym miesiącu ciąży. Czy kolejna umowa zostanie zawarta na czas nieokreślony czy do dnia porodu? Czy w momencie kończenia się umowy, tj. w grudniu muszę być obecna w pracy czy mogę przebywać ...

  • kingula1

    Dodano 2015-06-16 22:24 przez kingula1

    Kto wypłaca L4?

    Witam,mam umowę o pracę na czas określony od 15 kwietnia do 15 września. Obecnie jestem w 13. tygodniu ciąży. Dostalam od dziś L4.Czy umowa zostanie przedłużona do dnia porodu i czy należy mi się płatne L4 i macierzyński? Kto mi będzie płacił za L4?Zaznaczam, że mój pracodawca ma zatrudnionych więce...

  • Ania1991

    Dodano 2021-04-08 18:06 przez Ania1991

    Nowa praca a ciąża

    Witam, mam pytanie nie wiem co zrobić. Zrezygnowałam z zasiłku rehabilitacyjnego, ponieważ dostałam nową pracę w firmie cateringowej. Po tygodniu od podpisania umowy okazało się, że jestem w ciąży. Umowa podpisana na 3 miesiące. Może ktoś poradzi mi co zrobić w tej sytuacji.

  • ola1508

    Dodano 2016-05-06 21:52 przez ola1508

    Czy mogę iść na zwolnienie L4 będąc w ciąży?

    Mam umowę o pracę na czas określony od 02.05.2016 do 31.05.2016 i jest szansa na przedłużenie tej umowy na pół roku. Dowiedziałam się, że jestem w ok. 2 miesiącu ciąży.  Czy mogę iść na zwolnienie L4, kto za nie zapłaci? Powiedzieć pracodawcy o ciąży czy jeszcze poczekać, a co jeśli nie przedłuży um...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania