eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Urlop bezpłatny a koniec umowy o pracę


2014-09-18 20:49 autor: asta

5 181 odsłon

Urlop bezpłatny a koniec umowy o pracę

Co w przypadku jeżeli osoba przebywa na urlopie bezpłatnym do marca 2015 r., a we wrześniu 2014 r. kończy jej się umowa o pracę?

Czy automatycznie umowa sama się przedłuża? Czy trzeba pisać aneks w celu przedłużenia stosunku pracy (ponieważ ta osoba będzie pracować dalej)?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-18 21:07 autor odpowiedzi: karolina.maciag

  Coś dziwnego się zadziało - kto udzielił urlopu na okres dłuższy niż trwa umowa?;) urlop (każdy rodzaj) przysługuje tylko osobm zatrudnionym (w oparciu o umowę o pracę).  W sytuacji opisanej powyżej, jeśli chcecie zatrzymać pracownika w stosunku pracy, powinien on mieć przedłużoną umowę - raczej powinno wręczyć się nową umowę, niż aneks do obowiązującej umowy.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Paulina Wrona

  Dodano 2014-09-11 10:47 przez Paulina Wrona

  Przedłużenie umowy o pracę po rocznym urlopie macierzyńskim

  Witam,
  otóż obecnie przebywam na rocznym urlopie macierzyńskim, który kończy mi się w styczniu, natomiast umowa o pracę kończy się 15 stycznia 2015 r., czyli zaraz po moim powrocie.
  Na moje miejsce została przyjęta osoba z tym, że w umowie ma wpisane inne stanowisko, bo mój etat jest na razie zajęty...

 • martap

  Dodano 2014-09-09 19:48 przez martap

  Zakończenie umowy w ciąży

  Witam:)
  Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony do 30.09.2014. Jestem w ciąży, niestety z dniem zakończenia umowy nie minie 3 miesiąc ciąży, a więc pracodawca nie musi przedłużać mi umowy.
  Jednak mój (raczej nieświadomie) poinformował mnie, że moja umowa zostanie automatycznie przedłuż...

 • Smerfetka1371

  Dodano 2014-09-08 20:46 przez Smerfetka1371

  Czy szef przedłuży mi umowę na czas określony w ciąży?

  Witam serdecznie,
  otóż jestem w ciąży a umowa o pracę na czas określony kończy mi się z dniem 30 września, wcześniej rozmawiałam z pracodawcą, że nie chcę aby mi przedłużał umowę ponieważ mam dziecko w wieku szkolnym i chciałam z nim siedzieć w domu. Teraz jednak sytuacja sama się rozwiązała, bo jes...

 • zainteresowana99

  Dodano 2014-09-08 09:50 przez zainteresowana99

  Czy będę chroniona po przedłużeniu umowy?

  Witam,
  aktualnie pracuję w firmie na umowie na okres próbny 3-miesięczny. 30.09 kończy mi się umowa i najprawdopodobniej kolejną umowę o pracę dostanę na okres 3 lat.
  Moje pytanie jest odnośnie tego, co by było gdybym dowiedziała się, że jestem w ciąży po podpisaniu tej umowy na 3 lata? Pracodawca m...

 • pamomi

  Dodano 2014-11-27 20:17 przez pamomi

  Przegapiłam wygaśniecie umowy o pracę. Czy po dokładnie po 20 dniach można ją jeszcze przedłużyć?

  Obecnie jestem na macierzyńskim. Moja umowa o pracę trwała przez rok do dnia 7.11. Niestety z szefem przegapiliśmy ten termin, a planowaliśmy przedłużenie jej żebym mogła skorzystać z urlopu wychowawczego. Czy jest jeszcze jakaś szansa na ten urlop czy już "pozamiatane"?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania