eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa zlecenia i umowa o pracę a ciąża


2014-09-16 22:37 autor: Justi1988

6 766 odsłon

Umowa zlecenia i umowa o pracę a ciąża

Dzień dobry,

aktualnie pracuję na umowę zlecenie czwarty miesiąc - gdzie mam odprowadzane wszystkie składki (łącznie z chorobowym). Jestem w piątym miesiącu ciąży. Jeżeli w tym momencie podpiszę umowę o pracę i będę jednocześnie kontynuować pracę na umowę zlecenie - to czy:

1. Obaj pracodawcy będą opłacać składki ZUS, czy też muszę poinformować pracodawcę (umowy zlecenie) i zrezygnować z opłacania składek w tej firmie. Jak będzie wyglądała sytuacja w momencie gdy dostanę zwolnienie lekarskie? 

2. Czy otrzymam zasiłek chorobowy z obu przesiębiorstw? 

3. Umowa zlecenie kończy mi się za 2 miesiące, jeżeli będę na chorobowym wcześniej to czy ZUS wypłaci mi zasiłek z obu przedsiębiorstw?

4. Jeśli będę kontynuować chorobowe do dnia porodu, to czy ZUS wypłaci mi zasiłek chorobowy z obu przedsiębiorstw do dnia porodu?

4. Czy do wysokości zasiłku macierzyńskiego zostanie wliczone również wyragrodzenie z obu przedsiębiorstw uzyskane w ciągu trwania 2 umów jednocześnie?

5. Czy jeśli pójdę na zwolnienie lekarskie, a mam te 2 umowy (gdzie umowa o pracę trwa tydzień), otrzymam zasiłek od ZUS-u z racji umowy zlecenia (gdzie miałam opłacane wszystkie składki łącznie z chorobowym)?

6. Jak będzie wyglądała sytuacja po miesiącu pracy na umowę o pracę, gdy będę na chorobowym powyżej 33 dni?

Jest to trudna dla mnie sytuacja, dlatego bardzo proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Grabosia621989

  Dodano 2014-06-02 11:23 przez Grabosia621989

  Mam dwie umowy. Z której zapłacą mi za L4?

  Witam,
  pracuję na "liczarni" pieniędzy na umowę zlecenie... Mam nietypową sytuację, bo mam dwie umowy w pracy. Jedna z kwota wystawiona 500 brutto i od tej umowy mam odliczany podatek dochodowy oraz składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Na drugiej zaś mam podaną stawkę godzinową 7 zl za go...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-01-04 11:53 przez konto usunięte

  Naliczanie zasiłku chorobowego w ciąży, umowa zlecenie i później umowa na cały etat

  Witam!
  Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Chciałabym pójść na L4 od lutego, ale nie wiem, jak zostanie mi wyliczony zasiłek chorobowy, ponieważ średnia brana jest z 12 miesięcy. W zeszłym roku w lutym pracowałam jeszcze na umowę zlecenie, następnie od 1 marca dostałam umowę na 3/4 etatu (...

 • Khati

  Dodano 2017-12-09 14:36 przez Khati

  Umowa zlecenie, potem umowa o pracę a L4 w ciąży

  Witam,
  proszę o podpowiedź dotyczącą mojej sytuacji. Od czerwca 2016 byłam zatrudniona na umowę zlecenie. W treści umowy nie ma wzmianki o wymiarze godzinowym, jednak była to mniej więcej 1/4 etatu. Następnie w sierpniu 2017 dostałam umowę o pracę na cały etat na czas nieokreślony.
  We wrześniu zaszł...

 • Anjoszka1

  Dodano 2015-11-13 10:06 przez Anjoszka1

  Umowa o pracę i umowa zlecenie u różnych pracodawców a zwolnienie lekarskie

  Kochani eksperci...no ZUS oraz Mój pracodawca na razie nie są w stanie odpowiedzieć mi na pytanie a wydawało mi się, że odpowiedź jest łatwa a jednak...Pracuję u dwóch innych pracodawców.U jednego mam umowę o pracę i w tej chwili jestem na wychowawczym, natomiast przerwałam wychowawczy (15.11.2015) ...

 • Klaudia1985

  Dodano 2015-08-09 13:28 przez Klaudia1985

  Umowa o pracę , umowa zlecenie a zasiłki chorobowe

  Dzień dobry,
  aktualnie pracuję na umowę o pracę do sierpnia 2016 r. i umowę zlecenie do końca 2015 r. opłacam z dwóch miejscwszystkie składki (łącznie z chorobowym). Prace są od dwóch różnych pracodawców. Jestem w drugim miesiącu ciąży.
  1. Obaj pracodawcyopłacają  składki ZUS, zdrowotne, chorobowy. ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania