eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Jestem w ciąży. Umowa po stażu i zasiłek macierzyński


2014-09-02 21:22 autor: anna263

31 012 odsłon

Jestem w ciąży. Umowa po stażu i zasiłek macierzyński

Witam,

10 marca 2014 dostałam staż. 1 kwietnia dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Obecnie jestem w 28. tygodniu ciąży, staż konczę teraz 9 września i 10 września mam sie rozliczyć z urzędem pracy, czyli dostarczyć umowę o pracę gdyż pracodawca zobowiązał się do zatrudnienia mnie po stażu na okres 3 miesięcy.

Czy zawarta umowa ma być na czas określony? Pracodawca chce mi dać taką umowę od 10 września do końca roku tylko, że umowa będzie wyższa tzn. 2000 podstawy. Z tego co mowił, czy może mnie na taką umowę zatrudnić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI (pokaż wszystkie )

 • 2015-05-31 19:18 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli warunkiem jest zatrudnienie pracownika na 3 miesiące, to zgodnie z umowa pracodawca nie może jej nie zrealizować.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-09 16:45 autor odpowiedzi: Monia-2302

  Czy jesli pracodawca po odbytym stażu zatrudni mnie na 6miesiecy.a ja bede juz wtedy w 2 miesiacu ciazy to zwolnienie i macierzynski mi sie należy? ??

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-22 09:13 autor odpowiedzi: kari

  Witam, jestem na stażu do 15 września, potem będę miała umowę na 3 miesiące. Mam problemy ze zdrowiem i lekarka powiedziała, że to ostatni moment na zajście w ciąże. Czy jeśli zdecyduję się na ciążę teraz w czasie stażu bądź w czasie 3 miesięcznego zatrudnienia bedę miała jakiekolwiek świadczenia z tytułu zajścia bądź urodzenia dziecka czy lepiej poczekać z dzieckiem do zakończenia stażu i 3 miesięcznego zatrudnienia bo obawiam się, że raczej nie będę miała przedłużonej umowy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-22 09:32 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli w dniu rozwiązania umowy będzie Pani co najmniej w 12 tygodniu ciązy, to pracodawca powinien przedłuzyc umowę do dnia porodu (chodzi o umowę o prace a nie o staż). W takiej sytuacji dostanie Pani zasiłek macierzynski.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-17 20:05 autor odpowiedzi: Gusia242

  Witam, bardzo proszę o poradę. Jestem na stażu do września w małej firmie. Pracodawca zobowiązał się do podpisania ze mną umowy po jego zakończeniu. Tylko moja sytuacja życiowa nieco się zmieniła. Otóż od dwóch miesięcy jestem w ciąży. Czy w tej sytuacij pracodawca nadal jest zobowiązany mnie przyjąć? Czy mam obowiązek poinformowanie go o  mojej ciąży, czy mogę zataić tą informację przed nim i urzędem pracy do momentu podpisania umowy?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-17 20:22 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Teoretycznie organizator stazu powinien wywiązać się z umowy i podpisać z Pania umowę o pracę. Jezeli Pani nic nikomu nie powie i będzie chodzic do roboty, to nic się nie stanie. Nie ma Pani obowiązku informować nikogo o swoim stanie , o ile to, czyli praca nie zagraza Pani i dziecku zdrowiu.

  Gusia242 skomentował/a odpowiedź 2015-07-17 21:42

  tzn. że pracodawca bez względu na moją ciąże musi podpisać ze mną umowę na wcześniej ustalonych warunkach z UP? Bardzo dziękuję za odpowiedz, uspokoił mnie Pan trochę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-08-13 10:19 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Jestem w 5 m-c ciąży, do końca sierpnia jestem na stażu z Urzędu Pracy. Pracodawca w umowie z UP zobowiązał się zatrudnić mnie na trzy miesiące po zakończeniu stażu. W związku z tym mam pytanie czy pracodawca w przypadku gdy zaszłam w ciąże w czasie trwania stażu może odmowić podpisania ze mną umowy?
  Czy gdyby jednak umowa została podpisana to czy należałby mi sie zasiłek macierzyński i czy zus nie robiłby mi problemów że umowwa została podpisana dopiero w 6 m-c ciąży?
  Gdyby umowa była podpisana na pół etatu to ile czasu musiałabym pracować przed pójściem za zwolnienie?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-08-13 22:28 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli pracodawca w umowie ma zapis, że po stażu musi Panią zatrudnić to powinien tak zrobić. Jezeli podpisze Pani umowę na czas okreslony i w dniu rozwiązania umowy będzie Pani co najmniej w 12 tygodniu ciązy, to umowa zostanie przedłużona do porodu. W takim przypadku dostanie Pani zasiłek macierzyński. Wymiar etatu nie ma znaczenia.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-06-16 11:35 autor odpowiedzi: kasiulka123

  Witam, jestem na stażu pół rocznym od 1.06.2016r., do grudnia. a od stycznia pracodawca ma obowiązek zatrudnić mnie na miesiąc czasu. tak jest w umowie z Urzędem pracy. Jestem w ciązy. termin porodu wychodzi mi na 14 stycznia. czy jeżeli będę zatrudniona tylko na mieisąc i to w drugim tygodniu ciązy urodzę to czy będzie mi się należał miesięczny urop bądz zasiłek.... ???

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Strony: 1 2 3

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2017-07-05 18:23 przez konto usunięte

  Ciąża a umowa o pracę tymczasową na czas określony

  Witam, jestem zatrudniona w firmie przez agencję zewnętrzną na umowę o pracę tymczasową na czas określony do dnia 30.11.2017 r.  Według zmienionej ustawy, jeśli będę w ciąży przysługuje mi przedłużenie umowy do dnia porodu oraz zasiłek macierzyński czy urlop macierzyński? Potrzebuję konkretnej porad...

 • mala001

  Dodano 2016-11-28 22:26 przez mala001

  Umowa na czas określony i ciąża. Ile muszę pracować żeby dostać L4 i macierzyński?

  Witam,jestem obecnie w 4. miesiącu ciąży. Obecnie jestem na stażu, który mi się kończy. Pracodawca chce podpisać ze mną umowe od nowego roku na 3 miesiące.Ile muszę przepracować aby iść na L4 i czy mogę ciągnąć L4 do porodu? Czy zostanie przedłużona wtedy umowa z dniem porodu i czy będzie należał mi...

 • Ulas

  Dodano 2014-02-04 22:47 przez Ulas

  Praca, umowa na pół etatu na czas określony i ciąża. Jakie należą się świadczenia?

  Witam,
  jestem w ciąży w 6/7 miesiącu. Pracuję na pół etatu i na czas określony (powiedzieli, że mnie nie zwolnią i mam umowę do czasu porodu!?). Bardzo proszę o informację, jakie i czy będą mi się należały świadczenia jak np. macierzyński, urlop wychowawczy itd. Na konto dostaję pensję w wysokości 6...

 • ofiara

  Dodano 2015-02-13 19:35 przez ofiara

  Umowa na czas określony a rozwiązanie ciąży po jej ustaniu

  Witam,zatrudniam nauczyciela stażystę na umowie na czas określony do 31.08.2015 r., Nauczycielka zgłosiła mi, że jest w ciąży, termin rozwiązania wrzesień 2015 tuż po upływie umowy. Co należy do moich praw i jakie mam obowiązki wobec tego nauczyciela, nie ma możliwości dalszego jego zatrudnienia. Kt...

 • Weronika87

  Dodano 2014-10-15 22:11 przez Weronika87

  Umowa na czas określony a ciąża

  Witam,mam następujące pytanie: mam umowę na czas określony do sierpnia 2015 roku. Obecnie jestem w 3. miesiącu ciąży. Termin porodu mam przed zakończeniem umowy. Czy będzie mi przysługiwał urlop macierzyński w pełnym wymiarze? Czy wynagrodzenie będę miała takie jak podczas pracy? Czy po zakończeniu ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Likwidacja firmy/ogłoszenie upadłości a prawa kobiet w ciąży

  Likwidacja firmy/ogłoszenie upadłości a prawa kobiet w ciąży

  Wiele wątpliwości budzi fakt likwidacji firmy lub ogłoszenia upadłości a ochrony kobiet w ciąży. Pytania jakie się nasuwają, to kto zapłaci za zwolnienie chorobowe i czy kobieta w takiej sytuacji pozostaje bez środków do życia. Na ...

 • Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny

  Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny

  Narodziny dziecka zwiększają potrzeby mieszkaniowe rodziny. Dlatego wiele młodych matek i kobiet w ciąży ubiega się o kredyt hipoteczny. Krajowe banki traktują takie klientki z pewną dozą ostrożności. Nie oznacza to jednak, że kobiety ...

 • Zmiana wynagrodzenia a podstawa zasiłku macierzyńskiego

  Zmiana wynagrodzenia a podstawa zasiłku macierzyńskiego

  Podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym pracownica rozpoczęła korzystanie z urlopu macierzyńskiego. W sytuacji ...

 • Dla kogo i kiedy zasiłek macierzyński?

  Dla kogo i kiedy zasiłek macierzyński?

  Zasady przyznawania zasiłku macierzyńskiego zostały uregulowane w ustawie z 25.6.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2005r. Nr 31, poz. 267 ze zm.).

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania