eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy mogę rozwiązać od razu umowę o pracę, jeśli mam od maja 2013 do grudnia 2013?


2013-10-21 01:37 autor: paula1234

3 659 odsłon

Czy mogę rozwiązać od razu umowę o pracę, jeśli mam od maja 2013 do grudnia 2013?

Czy mogę rozwiązać umowę o pracę od razu, jeśli mam ją tylko na czas określony od maja 2013 do grudnia 2013? Mamy październik i chciałabym zrezygnować z pracy i wykorzystać na czas wypowiedzenia urlop. Przepracowałam ponad 15 lat pracy wcześniej.

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • Najlepsza odpowiedź

    2013-10-21 10:59 autor odpowiedzi: Adw. Filip Poniewski

    W przypadku umów na czas określony wypowiedzenie umowy o pracę wynosi 2 tygodnie i kończy się w sobotę (o ile umowa ta w ogóle przewiduje taką możliwość). Niestety jeśli pracodawca nie narusza rażąco praw pracowniczych, pracownik nie może wypowiedzieć umowy o pracę ze skutkiem natychmiastowym. Nie ma zatem możliwości natychmiastowego rozwiązania umowy o pracę, a nieobecność w pracy może spowodować rozwiazanie przez pracodawcę umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia (tzw. dyscyplinarka).

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-10-21 15:08 autor odpowiedzi: paula1234

    Dziękuje Panu. Mam pytanie ile należy misię urlopu, jeśli przepracowałam ponad 15 lat pracy. W tym zakładzie od maja 2013 do pąździernika na czas określony a umowę mam do końca grudnia tego roku.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-10-21 17:54 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Podstawa naliczenia urlopu to 26 dni. Może Pani wykorzystać urlop za 8 miesiecy zatrudnienia, tj 17 dni.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-12-12 22:14 autor odpowiedzi: mika1231

    Witam mam uowę na czas określony od;19.06.2012 do 18.06.2022 i długość okresu wypowiedzenia dwa tygodnie tak zostało napisane w umowie, moje pytanie czy mogę wypowiedzieć umowe np. od połowy mięsiąca do końca miesiąca bo nie wiem kiedy mogę to zrobić .

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-12-13 07:40 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Art. 30. §  21.  KP

    Umowa o pracę rozwiązuje się, gdy kres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2018-07-11 12:05 przez konto usunięte

    Jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia?

    Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć ile faktycznie wynosi mój okres wypowiedzenia umowy.
    Pierwsza umowa była na okres próbny i trwała od 23.06.2015 do 31.08.2015. Druga umowa była na czas określony i trwała od 01.09.2015 do 31.08.2016. Natomiast trzecia umowa też na czas określony i trwa od 01.09...

  • rog75

    Dodano 2013-07-10 03:07 przez rog75

    Jak liczyć urlop przy wypowiedzeniu?

    Witam,
    W dniu 28.06.2013 r. pracownik wypowiedział umowę na czas nieokreślony z 3-miesięcznym terminem liczonym od dnia 1 lipca 2013 r. Pozostało mu 22 dni urlopu do wykorzystania za ubiegły rok i 26 dni za aktualny z czego 9 dni już wykorzystał. Razem pozostało do rozliczenia 39 dni. Chcę być zgodn...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-08-09 19:53 przez konto usunięte

    Rozwiązanie umowy o pracę

    Witam, jako, że nigdy jeszcze nie miałem styczności z rozwiązywaniem umowy, to pozwolę się Was spytać o parę rzeczy. Na początek parę faktów: mam umowę na czas określony, która obowiązuje do 30.06.2017, jednak z pewnych przyczyn, będę zmuszony się zwolnić na początku października. W umowie widnieje,...

  • asia20

    Dodano 2012-07-25 22:54 przez asia20

    Urlop a rozwiązanie umowy o pracę

    mam umowę od 1.06.2012 do 31.05.2012 ale chcę ją zerwać czy należy mi się urlop, który mi został???

  • konto usunięte

    Dodano 2013-12-10 13:54 przez konto usunięte

    Urlop wypoczynkowy planowany a okres wypowiedzenia

    Witam,
    mam umowę o pracę od 01.11.2012-28.02.2015, ale chciałabym złożyć wypowiedzenie w styczniu.
    Czy urlop wypoczynkowy planowany może być wykorzystany podczas 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia? Czy muszę najpierw pójść na urlop, a dopiero później złożyć wypowiedzenie, aby móc go wykorzystać?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy

    Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy

    Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

  • Zwolnienie dyscyplinarne podczas trwania urlopu

    Zwolnienie dyscyplinarne podczas trwania urlopu

    Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych zawsze może być przyczyną zwolnienia pracownika dyscyplinarnie. Nie ma przy tym znaczenia, że pracownik przebywał akurat w tym czasie na urlopie.

  • Urlop w okresie wypowiedzenia

    Urlop w okresie wypowiedzenia

    Kodeks pracy daje pracodawcy możliwość nakazania pracownikowi wykorzystania przysługującego mu urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia (art. 1671 kp) - dotyczy to zarówno urlopu bieżącego, jak i zaległego. Nie ma też w tym przypadku ...

  • Umowa na czas określony: możliwa dyscyplinarka

    Umowa na czas określony: możliwa dyscyplinarka

    Możliwość dyscyplinarnego rozwiązania umowy dotyczy także umowy zawartej na czas określony, w której pracodawca nie zamieścił klauzuli o dopuszczalności rozwiązania z 2-tygodniowym wypowiedzeniem.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania