eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Praca bez umowy a ciąża


2013-10-18 21:20 autor: konto usunięte

4 605 odsłon

Praca bez umowy a ciąża

Witam,

13 września zostałam przyjęta do sklepu odzieżowego, do konca września miał być okres próbny (na umowie słownej), od 1 października miałam dostać umowę na 3 miesiace, jednak dnia 1 października powiedziano mi, że dostanę 10 października. Dziś jest 18, a umowy nadal nie mam.

Piszę, bo w międzyczasie okazało się, że jestem w ciąży. W tej sytuacji normalne, że z pewnych obaw nie wyjawiłam tego szefowej. Jednak zastanawia mnie czy żeby móc położyć zwolnienie (jeśli zajdzie taka potrzeba), należy mieć przepracowany pełen miesiąc czy nie trzeba. Bo że trzeba być w 12 tygodniu aby być prawnie bezpieczną, to wiem.

Proszę o podpowiedź, 

z góry bardzo dziękuję :)

Monika

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-10-18 22:37 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli nie ma Pani żadnej umowy na piśmie to jest mały roblem. Zasiłek chorobowy nalezy się po przepracowaniu 30 dni, jeżeli była opłacana składka chorobbowa.

  monika3420

  konto usunięte skomentował/a odpowiedź 2013-10-19 07:32

  Tak tak,wiem,że trzeba miec umowę tylko właśnie o ten czas przepracowany mi chodziło,ile go potrzeba,bo brzuszek już powoli widać,a umowy jak nie ma tak nie ma.Jednak trzeba miesiąc.Dziękuję serdecznie za odpowiedź.Pozdrawiam:)

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Zaneta1291

  Dodano 2019-11-07 11:25 przez Zaneta1291

  Czy po przepracowaniu niecałego tygodnia jestem chroniona jako kobieta w ciąży?

  Witam, właśnie się dowiedziałam, że jestem w 9. tygodniu ciąży, ciąża jest zagrożona a dopiero niecały tydzień temu podjęłam pracę na okres próbny na 3 miesiące. Chciałabym wiedzieć, czy mogę iść na zwolnienie lekarskie i czy będę chroniona jako kobieta w ciąży?

 • Viamonn

  Dodano 2014-03-31 16:24 przez Viamonn

  Umowa próbna i ciąża. Czy pracodawca może mnie zwolnić?

  Dzień dobry,
  własnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży (2 tydzień). Mam umowę o pracę próbną do końca czerwca 2014 (zostały 3 miesiące). Czy jeżeli wezmę L4, to pracodawca może mi nie przedłużyć umowy? A jeżeli tak, to czy ZUS będzie mi wypłacał pieniążki do porodu?
  Dziękuję z góry za odpowiedź.

 • goska5258

  Dodano 2014-08-20 20:59 przez goska5258

  Ciąża a staż

  Witam,
  mam takie pytanie: od 21 lipca jestem na stażu w sklepie do końca listopada, później pracodawca mówił, że na trzy miesiące mnie zatrudni. Jakie przywileje będę miała jeżeli okaże się, że w październiku zajdę w ciążę? Po ilu przepracowanych dniach i o co mogę się ubiegać?
  Proszę o wyczerpującą...

 • olobasiol

  Dodano 2013-11-12 11:32 przez olobasiol

  Zwolnienie lekarskie i ciąża a dwa etaty w jednej firmie. Co z zasiłkiem chorobowym?

  Witam,
  mam mały problem związany ze zwolnieniem lekarskim. Może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie a mianowicie: obecnie pracuję na dwa etaty w jednej pracy, jest to umowa na okres próbny od 01.10.13 do grudnia 2013, druga to umowa o świadczenie usług przez przedstawiciela (traktowana jak um...

 • Isell

  Dodano 2013-02-17 19:07 przez Isell

  Praca na czarno "na próbę"

  Witam,
  Niedawno zostałam przyjęta do pracy, co mnie bardzo ucieszyło. Jednak problem polega na tym, że pracuję w tym sklepie bez żadnej umowy. Osoba, która mnie przyjęła powiedziała mi wprost, że przez kilka dni będę pracować bez umowy, a dopiero po tym, jak się sprawdzę dostanę 3-miesięczną umowę n...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania