eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Powrót z urlopu wychowawczego a zwolnienie z pracy


2013-09-29 21:11 autor: malaasica

3 296 odsłon

Powrót z urlopu wychowawczego a zwolnienie z pracy

Dnia 8.10 2013 kończy mi się urlop wychowawczy. Chcę wrócić do pracy, ale prawdopodobnie nie ma dla mnie miejsca, ponieważ zmniejszono oddział i nie potrzeba już tylu pracowników. Wiem, że pracuje tam jedna osoba na "zastępstwo" za koleżankę, ja mam umowę na czas nieokreślony. Czy mimo to, pracodawca może mnie zwolnić, czy może to ja mam "pierwszeństwo" w zatrudnieniu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-29 22:57 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli wychowawczy kończy się zgodnie z okresem,niestety nie ma Pani już ochrony, w związku z czym pracodawca ma prawo wypowiedzeć umowę tym bardziej, że jako przyczynę zwolnienia poda likwidację stanowiska pracy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Julia2003

  Dodano 2013-08-29 08:56 przez Julia2003

  Zwolnienie z pracy i odprawa

  Witam serdecznie,
  Otrzymałam wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony (pracuję w firmie 6 lat). W wypowiedzeniu jest 3-miesięczny okres wypowiedzenia bez świadczenia pracy, powodem zwolnienia jest likwidacja mojego stanowiska pracy.
  Czy w związku z tym przysługuje mi jakaś odprawa, ...

 • Magdonek

  Dodano 2013-07-16 11:14 przez Magdonek

  Rozwiązanie umowy o pracę po urlopie wychowawczym a kolejna ciąża

  Witam,
  Jestem zatrudniona już 6. rok na umowę o pracę na czas nieokreślony. Z dniem 30 VII br. - piątek - kończy mi się urlop wychowawczy i mam problem z powrotem do pracy 2 IX - poniedziałek, ale chciałabym w miarę możliwości zachować stosunek pracy przynajmniej przez miesiąc, ponieważ liczę na to,...

 • isia241

  Dodano 2013-07-16 10:23 przez isia241

  Czy po powrocie z wychowawczego mogę zostać zwolniona?

  Witam serdecznie,
  Z końcem września 2013 kończy mi się urlop wychowawczy i dziecko idzie do przedszkola. Czy pracodawca może odmówić przyjęcia mnie do pracy, ewentualnie czy w momencie powrotu może wręczyć mi wypowiedzenie? Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?
  Dziękuję.

 • guadrat

  Dodano 2013-09-23 17:38 przez guadrat

  Jakie wypowiedzenie mogę dostać po urlopie wychowawczym?

  Witam,
  jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony od 2007 r. Z dniem 31 października 2013 r. kończy mi się dwuletni urlop wychowawczy i po tym okresie chciałabym wrócić do pracy. W związku jednak z trudną sytuacją finansową firmy pracodawca musiał zamknąć część swoich sklepów, w tym ten w któr...

 • madzik

  Dodano 2013-09-05 11:11 przez madzik

  Powrót do pracy po urlopie wychowawczym i zwolnienie bez wypowiedzenia

  Za miesiąc kończy mi się urlop wychowawczy. Moja firma jest mała i ma problemy finansowe. Ja mam umowę na czas nieokreślony i wracam do pracy. W dniu powrotu do pracy zostanę zwolniona. Mój pracodawca chce mnie zwolnić bez 3-miesięcznego wypowiedzenia. Czy ma takie prawo i dlaczego?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Służba wojskowa a wypowiedzenie umowy o pracę

  Służba wojskowa a wypowiedzenie umowy o pracę

  Pracownik otrzymał powołanie do wojska 10 lipca. 9 dni później otrzymał od swojego pracodawcy wypowiedzenie. 25 lipca pracownik przekazał pracodawcy kopię dokumentu powołania do wojska. Czy w takiej sytuacji wypowiedzenie ma moc prawną?

 • Kobiety w ciąży a trwałość stosunku pracy

  Kobiety w ciąży a trwałość stosunku pracy

  Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę pracownicy w ciąży? Na to, nurtujące wiele pań, pytanie, odpowiada Patrycja Chabier - ekspert do spraw prawa rodzinnego marki Mama i ja.

 • Wypowiedzenie umowy a potem likwidacja stanowiska?

  Wypowiedzenie umowy a potem likwidacja stanowiska?

  Wypowiedzenie umowy o pracę z powodu likwidacji stanowiska pracy nie musi następować w tym samym czasie, w którym faktyczne kończy się proces likwidacji tego stanowiska. Likwidacja stanowiska nie jest bowiem czynnością jednorazową, ale jest ...

 • Upadłość firmy a prawa pracownika

  Upadłość firmy a prawa pracownika

  Ciąża, urlop macierzyński, wychowawczy i zwolnienie lekarskie, to okres kiedy pracownik nie musi obawiać się utraty miejsca zatrudnienia. Problem pojawia się w momencie ogłoszenia przez firmę upadłości bądź likwidacji.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania