eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Wykreślenie z listy studentów a ZUS


2020-04-22 18:01 autor: Karolina24.98

2 857 odsłon

Wykreślenie z listy studentów a ZUS

W dniu 09.03.2020 roku zostałam wykreślona z uniwersytetu. Straciłam status studenta. Jestem zatrudniona w firmie na umowę zlecenie jako studentka. Pracodawca nie odprowadzał za mnie składek.

Dnia 21.04.2020 roku otrzymałam list od dziekanatu o wykreśleniu. Natychmiast udałam się do pracy i zmieniłam umowę. W jaki sposób mogę opłacić zaległe składki za ten okres?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • koperty

  Dodano 2014-04-16 10:59 przez koperty

  Ubezpieczenie studenta a umowa zlecenia

  Witam,
  nie wiem co wybrać... Otóż mam 21 lat i uczę się, złamałam nogę, pracuję na umowę zlecenie, nie opłacam żadnych dodatkowych składek na ubezpieczenie.
  Chcę teraz się ubezpieczyć, tylko nie wiem czy lepiej będzie, jeśli sama teraz zgłoszę się do ZUS na opłacanie dodatkowych składek (chorobowej)...

 • nattz.

  Dodano 2018-03-13 08:43 przez nattz.

  Praca w Polsce dla zagranicznej firmy

  Witam.mam problem związany z poprzednią pracą w 2017 r. Pracowałam w polskim oddziale czeskiej firmy. Praca polegała na prowadzeniu biura, w którym pracowałam tylko ja. Mieszkam oczywiście w Polsce. Czeski pracodawca na początku wykonywania pracy poinformował mnie, że wszystkie składki, podatek odpr...

 • Kazik61

  Dodano 2015-11-07 15:56 przez Kazik61

  Kto płaci składkę ZUS i ubezpieczenie zdrowotne za studenta na umowie zlecenie?

  Dzień dobry,chciałem się dowiedzieć, kto płaci składkę ZUS. Córka pracuje na umowę zlecenie i rozpoczęła studia zaoczne, ma 22 lata.Pracodawca twierdzi, że córka powinna opłacać składkę i już drugi miesiąc nie płaci. Za studia płaci córka. Kto powinien płacić?

 • Karolina

  Dodano 2014-10-18 10:59 przez Karolina

  Składki ZUS u studenta

  Dzień dobry,od roku pracuję na umowę zlecenie. Mój zleceniobiorca odprowadzał za mnie wszystkie składki, bo nie miałam statusu studenta (mam 24 lata). Od października tego roku podjąłem studia na uczelni wyższej i jestem studentem.Co zmienia się w mojej sytuacji? Co z ubezpieczeniem? Czy zleceniodaw...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-02 02:17 przez konto usunięte

  Własna firma, zlecenie i szkoła

  Witam,
  chciałabym dowiedzieć się czegoś odnośnie składek ZUS dla młodych przedsiębiorców, którzy się uczą i ponadto mają umowy zlecenie.
  Otóż otworzyłam niedawno firmę i jednocześnie jestem zatrudniona na umowę zlecenie w innej. Do tego uczę się i mam 23 lata.
  Moje pytanie, czy ZUS który muszę płaci...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania