eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Czy muszę się zarejestrować do KRUS?


2015-01-13 14:28 autor: kasia984

2 357 odsłon

Czy muszę się zarejestrować do KRUS?

Witam,

miałam umowę o pracę do czasu porodu, czyli do 5.11.2014. Obecnie jestem na macierzyńskim z ZUS. Mój mąż jest w KRUS-ie, ale okazało się, że ja i dziecko nie mamy ubezpieczenia.

Czy mąż musi mnie zgłosić do KRUS?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-01-14 11:24 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

    Na zasiłku macierzyński po ustaniu zatrudnienia przysługuje Pani prawo do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie art. 67 ust. 6 ustawy z dnia z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.  Z dniem zaprzestania wypłacania przez ZUS świadczenia skończy się Pani prawo do bezpłatnego korzystania ze świadczeń opieki medycznej.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania