eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Ubezpieczenie kredytu a utrata pracy


2014-09-28 22:42 autor: konewa333

2 459 odsłon

Ubezpieczenie kredytu a utrata pracy

Witam,

straciłam pracę, a mam kredyt z banko Aqricole gdzie zostały mi 4 raty. Gdy poszłam do banku, by skorzystać z ubezpieczenia, które mi przysługuje w skutek utraty pracy, by mi zapłacili te kwoty lub odroczyli, to usłyszałam, że nie mogę skorzystać z ubezpieczenia, bo nie mam prawa do zasiłku dla bezrobotnych i czegoś nie rozumiem.

Ten kraj mnie przeraża swoją głupotą, wszystko jest tak spisane by nic nikomu się nie należało, ale pieniądze biorą za wszystko.

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-30 05:50 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

  odpowiedź tkwi w regulaminie ubezpieczenia kredytu - bez tego tekstu ani rusz. Strony umowy (Pani i bank, a właściwie firma ubezpieczeniowa) ustalają warunki, w których świadczenie ubezpieczeniowe będzie wypłacone - być może rzeczywiście uzależnili ochronę ubezpieczeniową od posiadania prawa do zasiłku - trzeba dokłądnie przeczytać regulamin

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-09-30 23:14 autor odpowiedzi: Artur Sarnecki

  Samo pójście do banku nie załatwia sprawy, ubezpieczenie ma swoje warunki, które muszą być spełnione... proszę sprawdzić co trzeba uzupełnić i wtedy dopiero działać.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-14 16:25 autor odpowiedzi: wop

  umowa ubezpieczeniowa Aviva  gwarantowała spłatę zadłużenia przez okres 12 miesięcy osobom bezrobotnym  z prawem do zasiłku. Jestem bezrobotnym  z prawem do zasiłku od kwietnia. ...czyli 6 miesiąc. Mieszkam w Poznaniu....zasiłek tutaj przysługuje przez okres 6 miesięcy ze względu na stopę bezrobocia. Czy to oznacza że Aviva przestanie mi wypłacać odszkodowanie po 6 miesiącach???
  dziękuję za odpowiedź i ewentualna radę.....ponieważ nie jestem zdolny podjąć pracę ze względu na chorobę czy  L4 spowoduję wypłatę przez kolejne 6 miesięcy??

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • martusiatrala

  Dodano 2015-10-18 14:16 przez martusiatrala

  Odstąpienie od opłaty ubezpieczeniowej w kredycie w eurobanku

  Witam, mąż w tamtym roku wziął kredyt w eurobanku na spłatę zadłużeń w kwocie 20 000 zł. Odsetki wyniosły 11 200 zł, a opłata ubezpieczeniowa 7140 zł pobierana za cały okres kredytowania. Kwota do spłaty to ponad 37 000 zł. Oprocentowanie kredytu to 10,70 %. Rat do spłaty jest 84. Do tej pory spłaco...

 • adka1832

  Dodano 2014-09-23 16:21 przez adka1832

  Renta rodzinna a zasiłek dla bezrobotnych

  Mam pytanie, otóż pobieram rentę rodzinną na siebie i dziecko w kwocie 870 zł netto. Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych, ponieważ straciłam pracę?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-06-02 07:32 przez konto usunięte

  Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych mając 5-miesięczną przerwę?

  Witam,
  dnia 31 marca 2013 straciłem pracę i zarejestrowałem się w urzędzie pracy. Po 5 miesiącach tj. od 28 lipca 2013 podjąłem pracę w innej firmie na pełny etat. W maju bierzącego roku dostałem wypowiedzenie, które minęło z dniem 31.05.2014.
  Czy w takiej sytuacji w przypadku rejestracji w PUP nale...

 • Teviona

  Dodano 2013-12-17 22:45 przez Teviona

  Jak długo mogę pracować na 1/2 etatu, by nie stracić prawa do zasiłku?

  Dzień dobry,
  przez ostatnie 4 lata pracowałam na pełen etat. Pracę straciłam z dniem 31.07.2013. Zarejestrowałam się w UP, a już od 26.08.2013 zaczęłam koleją pracę na pełen etat (przez cały czas zarabiałam powyżej minimalnej płacy).
  Od stycznia 2014 zaproponowano mi przejście na 1/2 etatu za 1200...

 • obdarowany14

  Dodano 2016-01-27 07:45 przez obdarowany14

  Podatek od mieszkania - spadek

  W 2012 roku otrzymaliśmy z siostrą w spadku po naszych zmarłych rodzicach mieszkanie. W kolejnym roku sprzedaliśmy je i siostra przeznaczyła swoje środki ze sprzedaży na zakup mieszkania (częściowo się dołożyłem). Ja posiadam mieszkanie kupione na kredyt w 2009 roku.
  Moje pytania:
  Czy mogę zaliczyć ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wakacje kredytowe w drodze. Kto za nie zapłaci?

  Wakacje kredytowe w drodze. Kto za nie zapłaci?

  Szybko rosnące stopy procentowe powodują, że coraz więcej osób ma problem ze spłacaniem kredytów mieszkaniowych. Rząd zapowiedział pomoc, która powinna załatwić problemy większości zadłużonych. Idący w miliardy koszt pakietu ...

 • Wakacje kredytowe - mity i fakty

  Wakacje kredytowe - mity i fakty

  Wraz ze wzrostem stóp procentowych, wzrosły raty kredytów w PL. Jaką pomoc dla kredytobiorców zakłada rządowy projekt ustawy? Kto będzie mógł skorzystać z planowanych wakacji kredytowych?

 • Jak ustawowe wakacje kredytowe obniżą koszty spłaty kredytu?

  Jak ustawowe wakacje kredytowe obniżą koszty spłaty kredytu?

  Zasady ustawowych wakacji kredytowych spowodują, że w drugiej połowie tego roku będzie można zapłacić tylko dwie raty zamiast sześciu. Z kolei w całym przyszłym roku osiem rat zamiast dwunastu. Z wyliczeń Expandera wynika, że to ...

 • Wezwanie do zapłaty? Co dalej?

  Wezwanie do zapłaty? Co dalej?

  Co do zasady, zaciągnięcie kredytu powinno służyć realizacji naszych planów. Realia są jednak nieco bardziej bezlitosne - wielu przypadkach pożyczone pieniądze stają się bowiem przysłowiową kulą u nogi. Dobitnym na to dowodem są ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania