eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Ubezpieczenie kredytu a utrata pracy


2014-09-28 22:42 autor: konewa333

2 702 odsłon

Ubezpieczenie kredytu a utrata pracy

Witam,

straciłam pracę, a mam kredyt z banko Aqricole gdzie zostały mi 4 raty. Gdy poszłam do banku, by skorzystać z ubezpieczenia, które mi przysługuje w skutek utraty pracy, by mi zapłacili te kwoty lub odroczyli, to usłyszałam, że nie mogę skorzystać z ubezpieczenia, bo nie mam prawa do zasiłku dla bezrobotnych i czegoś nie rozumiem.

Ten kraj mnie przeraża swoją głupotą, wszystko jest tak spisane by nic nikomu się nie należało, ale pieniądze biorą za wszystko.

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-30 05:50 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

  odpowiedź tkwi w regulaminie ubezpieczenia kredytu - bez tego tekstu ani rusz. Strony umowy (Pani i bank, a właściwie firma ubezpieczeniowa) ustalają warunki, w których świadczenie ubezpieczeniowe będzie wypłacone - być może rzeczywiście uzależnili ochronę ubezpieczeniową od posiadania prawa do zasiłku - trzeba dokłądnie przeczytać regulamin

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-09-30 23:14 autor odpowiedzi: Artur Sarnecki

  Samo pójście do banku nie załatwia sprawy, ubezpieczenie ma swoje warunki, które muszą być spełnione... proszę sprawdzić co trzeba uzupełnić i wtedy dopiero działać.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-14 16:25 autor odpowiedzi: wop

  umowa ubezpieczeniowa Aviva  gwarantowała spłatę zadłużenia przez okres 12 miesięcy osobom bezrobotnym  z prawem do zasiłku. Jestem bezrobotnym  z prawem do zasiłku od kwietnia. ...czyli 6 miesiąc. Mieszkam w Poznaniu....zasiłek tutaj przysługuje przez okres 6 miesięcy ze względu na stopę bezrobocia. Czy to oznacza że Aviva przestanie mi wypłacać odszkodowanie po 6 miesiącach???
  dziękuję za odpowiedź i ewentualna radę.....ponieważ nie jestem zdolny podjąć pracę ze względu na chorobę czy  L4 spowoduję wypłatę przez kolejne 6 miesięcy??

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • martusiatrala

  Dodano 2015-10-18 14:16 przez martusiatrala

  Odstąpienie od opłaty ubezpieczeniowej w kredycie w eurobanku

  Witam, mąż w tamtym roku wziął kredyt w eurobanku na spłatę zadłużeń w kwocie 20 000 zł. Odsetki wyniosły 11 200 zł, a opłata ubezpieczeniowa 7140 zł pobierana za cały okres kredytowania. Kwota do spłaty to ponad 37 000 zł. Oprocentowanie kredytu to 10,70 %. Rat do spłaty jest 84. Do tej pory spłaco...

 • adka1832

  Dodano 2014-09-23 16:21 przez adka1832

  Renta rodzinna a zasiłek dla bezrobotnych

  Mam pytanie, otóż pobieram rentę rodzinną na siebie i dziecko w kwocie 870 zł netto. Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych, ponieważ straciłam pracę?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-06-02 07:32 przez konto usunięte

  Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych mając 5-miesięczną przerwę?

  Witam,
  dnia 31 marca 2013 straciłem pracę i zarejestrowałem się w urzędzie pracy. Po 5 miesiącach tj. od 28 lipca 2013 podjąłem pracę w innej firmie na pełny etat. W maju bierzącego roku dostałem wypowiedzenie, które minęło z dniem 31.05.2014.
  Czy w takiej sytuacji w przypadku rejestracji w PUP nale...

 • Teviona

  Dodano 2013-12-17 22:45 przez Teviona

  Jak długo mogę pracować na 1/2 etatu, by nie stracić prawa do zasiłku?

  Dzień dobry,
  przez ostatnie 4 lata pracowałam na pełen etat. Pracę straciłam z dniem 31.07.2013. Zarejestrowałam się w UP, a już od 26.08.2013 zaczęłam koleją pracę na pełen etat (przez cały czas zarabiałam powyżej minimalnej płacy).
  Od stycznia 2014 zaproponowano mi przejście na 1/2 etatu za 1200...

 • obdarowany14

  Dodano 2016-01-27 07:45 przez obdarowany14

  Podatek od mieszkania - spadek

  W 2012 roku otrzymaliśmy z siostrą w spadku po naszych zmarłych rodzicach mieszkanie. W kolejnym roku sprzedaliśmy je i siostra przeznaczyła swoje środki ze sprzedaży na zakup mieszkania (częściowo się dołożyłem). Ja posiadam mieszkanie kupione na kredyt w 2009 roku.
  Moje pytania:
  Czy mogę zaliczyć ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Kto sięgnął po wakacje kredytowe?

  Kto sięgnął po wakacje kredytowe?

  Wniosek o ustawowe wakacje kredytowe można było składać od 29 lipca. Z danych BIK wynika, że do 30 sierpnia objęto nimi 876 tys. rachunków bankowych. Kredytobiorcy korzystający z wakacji to w większości osoby nie mające opóźnień w ...

 • 3 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, decydując się na rządowe wakacje kredytowe

  3 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, decydując się na rządowe wakacje kredytowe

  Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy raty kredytów tak wyraźnie wspięły się w górę, że dla wielu Polaków terminowa spłata zobowiązań stała się nie lada problemem. Z pomocą zadłużonym przyszedł rząd, wprowadzając od 29 lipca ...

 • W sierpniu wakacje kredytowe i urlop RPP

  W sierpniu wakacje kredytowe i urlop RPP

  Od 10 miesięcy pierwszy lub drugi tydzień każdego miesiąca kredytobiorcy kojarzą głównie z podwyżkami stóp procentowych. Sierpień jednak będzie miesiącem wyjątkowym dla osób z kredytem.

 • Kto najmocniej odczuje podwyżki stóp procentowych?

  Kto najmocniej odczuje podwyżki stóp procentowych?

  Im dłużej spłacamy kredyt, tym podwyżki rat są dla nas mniej dotkliwe. Wszystko dlatego, że zdążyliśmy już część kredytu spłacić. Wiele zależy też od tego na jak długo się zadłużaliśmy – im dłużej, tym mocniej odczuwamy ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania