eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteUbezpieczenia / Odszkodowania › Czy należy mi się rekompensata z tytułu wykonywania prac porządkowych?


2014-04-30 20:01 autor: konto usunięte

1 126 odsłon

Czy należy mi się rekompensata z tytułu wykonywania prac porządkowych?

Witam,

od trzech lat jestem najemcą lokalu w budynku należącym do prywatnego właściciela. Z tego co ustaliłem teren przed obiektem tj. chodnik oraz kawałek trawnika należy do miasta, w związku z tym miasto powinno zadbać o utrzymanie czystości czego niestety nie robi.

Ponieważ jestem osobą dbającą o czystość i porządek, w ww. okresie kosiłem trawę, zamiatałem, grabiłem, odśnieżałem, itp., itd., aż w końcu przypadek sprawił, że dowiedziałem się jak jest naprawdę. Jestem ciekaw, czy mogę wystąpić do urzędu o wypłatę rekompensaty z tytułu wyręczania służb miejskich oraz zwrotu poniesionych kosztów?

Dodam jeszcze, że obiekt jest niewielki; obecnie 2-rodziny, biuro na piętrze i nikt poza mną nie dba o czystość...

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • poksiegowa

  Dodano 2014-03-10 11:33 przez poksiegowa

  Źle wypłacone wynagrodzenie

  Witam,
  wypłaciłam pracownikowi za dużo wynagrodzenia. Poszły dwa przelewy na tą samą kwotę. Zorientowałam się dopiero w następnym miesiącu. Pracownik wpłacił z powrotem na nasz zakładowy rachunek, ale teraz nie wiem czy powinnam zaksięgować jeszcze w tamtym miesiącu zobowiązanie pracownika i jak.
  Ba...

 • księgowa

  Dodano 2014-01-21 11:18 przez księgowa

  Potrącenia komornicze z nagrody jubileuszowej

  24 stycznia 2014 r. będę wypłacać pracownicy nagrodę jubileuszową. Ma ona jednak zajęcie komornicze z wynagrodzenia za pracę (zwykłe - nie alimentacyjne). Czy całą nagrodę powinnam jej potrącić na poczet zajęcia, czy też zastosować kwotę wolną od potrąceń?
  28 stycznia 2014 r. nastąpi wypłata wynagro...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-01-11 14:54 przez konto usunięte

  Koszty Uzyskania Przychodów. Kiedy stosuje się 20% a kiedy 50%?

  Witam,
  przeglądając różne strony internetowe nie mogę dojść do odpowiedzi. Pracuję na umowę o dzieło jako dziennikarka. Nie mogę pojąć, o co chodzi z tymi Kosztami Uzyskania Przychodów. Moje wynagrodzenie miesięczne jest małe - waha się między 150 a 250 zł miesięcznie. Gdy moje wynagrodzenie wynosi ...

 • Anita

  Dodano 2013-10-07 12:26 przez Anita

  Zwolnienie lekarskie, brak wypłaty w terminie i skarga do PIP

  Od 3.10 jestem na zwolnieniu lekarskim, a wypłatę mam 10. każdego miesiąca. Co zrobić jak jej nie otrzymam? Już raz miałam taką sytuację, kiedy właśnie zachorowałam przed 10. To pracodawca oznajmił mi w dniu wypłaty że on nie ma czasu jechać do banku żeby wpłacić pieniądze i zrobić mi przelew.
  Co w ...

 • Mat1987ZG

  Dodano 2013-10-02 18:29 przez Mat1987ZG

  Jak prawidłowo naliczane jest wynagrodzenie?

  Witam,
  mam pytanie: zaczęłem pracę 1.10.2013 a wypłatę dostanę 10.11.2013, czyli za miesiąc i 10 dni. Czy pracodawca mi wypłaci za te 10 dni czy jak, bo przecież nikt nie chce pracować za darmo tych 10 dni, ani zostać oszukanym.
  Pozdrawiam i licze na dobre info :)

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Problemy z wynagrodzeniami: błędy w płacach to chleb powszedni?

  Problemy z wynagrodzeniami: błędy w płacach to chleb powszedni?

  Terminowa i pieczołowicie wyliczona wypłata wynagrodzenia to kwestia, do której każdy pracodawca powinien przykładać jak największą wagę, tym bardziej, że to właśnie pensje pozostają czynnikiem stanowiącym dla nas największą ...

 • Jaki maksymalny termin wypłaty wynagrodzenia?

  Jaki maksymalny termin wypłaty wynagrodzenia?

  Termin wypłaty wynagrodzenia nie może być dowolny. Wynagrodzenie za pracę jest świadczeniem periodycznym. Okresowy jego charakter pozostaje w związku z ciągłym charakterem zobowiązania pracownika do świadczenia pracy. Termin wypłaty ...

 • Zajęcie komornicze a wypłata pensji za dwa miesiące

  Zajęcie komornicze a wypłata pensji za dwa miesiące

  Po dokonaniu danin publiczno-prawnych pracownikowi pozostaje minimalna kwota od potrąceń, gwarantująca minimum bytowe. Gdy pracownik jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy, kwoty te ulegają proporcjonalnemu zmniejszeniu. Jeśli zaś ...

 • Jednorazowa wypłata wynagrodzenia do rąk pracownika?

  Jednorazowa wypłata wynagrodzenia do rąk pracownika?

  Pracodawca może jednorazowo wypłacić wynagrodzenie bezpośrednio do rąk pracownika, powinien jednak do celów dowodowych zabezpieczyć się przed ewentualnymi zarzutami pracownika, że nie otrzymał wynagrodzenia.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia / Odszkodowania

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania