eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak prawidłowo rozliczyć się zgodnie z miejscem zamieszkania (ZAP-3, PIT-11 wysłany do innego US)?


2013-03-22 16:23 autor: esnona

7 589 odsłon

Jak prawidłowo rozliczyć się zgodnie z miejscem zamieszkania (ZAP-3, PIT-11 wysłany do innego US)?

Mieszkam w Warszawie, ale posiadam inny adres zameldowania. W związku z tym podatek za 2012 rok powinnam rozliczyć w US w Warszawie. Firma, w której pracuję wysłała już mój PIT-11 do US zgodnego z miejscem zameldowania (ja nie zaktualizowałam moich danych w dziale kadr).

Co w takiej sytuacji należy zrobić, żeby podatek został rozliczony w Warszawie, a odpowiedni US posiadał komplet dokumentów?

1. Czy powinnam wypełnić formularz ZAP-3 aktualizujący mój adres zamieszkania i przesłać go do US zgodnego z moim miejscem zameldowania, czy do US w Warszawie wraz z PIT-em 37?

2. Czy pracodawca powinien wysłać pismo do US, do którego wysłał mój PIT informujący o błędzie i prośbę o przekazanie mojego PIT-u 11 do US w Warszawie?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • patologiczna

  Dodano 2013-03-18 20:23 przez patologiczna

  Jak rozliczyć podatek dochodowy, który mam odprowadzony w 2 różnych urzędach skarbowych?

  Witam, mam pytanie: Jak rozliczyć podatek dochodowy, który mam odprowadzony w 2 różnych urzędach skarbowych? Wszystko przez błąd pracodawcy. Posiadam inne miejsce zameldowania, a inne zamieszkania. Czy trzeba złożyć jakiś druk? Co mam zrobić w takiej sytuacji? POMOCY!!!!!

 • Krzaczek75

  Dodano 2017-12-09 23:02 przez Krzaczek75

  Rozliczenie PIT za 2017, a miejsce zamieszkania

  Na początek wyjaśnienie. Wziąłem ślub 16 stycznia 2016 roku, więc za ten rok nie było tematu, wspólne rozliczenie z żoną nam nie przysługiwało i każdy rozliczał się w swoim "starym" urzędzie skarbowym.
  Cały rok 2017 mieszkamy już razem w innym mieście, w którym pracujemy. Przyznaję, że żadne z nas n...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-03-22 15:53 przez konto usunięte

  Rozliczenie PIT-11 i PIT-8C - zbycie papierów wartościowych

  Witam,
  Chciałabym wiedzieć czy rozliczając się z PIT-11 (umowa o pracę) i PIT-8C (odpłatne zbycie papierów wartościowych) powinnam do urzędu skarbowego wysłać dwa druki tj. PIT-37 i PIT-38?

 • Malwa27

  Dodano 2013-02-25 12:30 przez Malwa27

  Dwa PIT-y-11 i PIT-8C

  Witam!
  Dostałem dwa PIT-y-11 i PIT-8C.
  Pierwszy PIT-11 jest z pracy (przychód, koszty uzyskania przychodu, dochód, zaliczka, ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne), drugi PIT-11 jest za staż z UP (przychód, dochód, zaliczka i ubezpieczenie zdrowotne); a PIT-8C jest za częściową rekompens...

 • Katarzyna

  Dodano 2013-04-03 15:17 przez Katarzyna

  2 PIT-y, 2 Urzędy Skarbowe, gdzie złożyć zeznanie roczne?

  Część 2012 roku byłam zatrudniona na umowie zlecenie. Zaliczki na podatek dochodowy były odprowadzane do US w miejscowości A (zgodnie z miejscem zameldowania). W październiku założyłam działalność gospodarczą w miejscowości B i tutaj odprowadzam podatki.
  Teraz pytanie - gdzie mam złożyć roczny PIT? ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania