eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › sprzedaż spadku a cele mieszkaniowe


2013-03-21 11:39 autor: arlekin34

1 663 odsłon

sprzedaż spadku a cele mieszkaniowe

Mam problem, a właściwie prosiłabym o wyjasnienie. Otrzymałam wraz z mężem działkę od teściów w 2007 roku. Ja od swojej części jako synowa zapłaciłam podatek od spadku i darowizy. W 2009 roku sprzedaliśmy tą działkę. Otrzymaną kwotę za nią rozliczyliśmy w zeznaniu rocznym za 2009 w  PIT-36 i zapłaciliśmy podatek 19 %; chyba to zrobiliśmy dobrze, ale chodzi o to że przeznaczyliśmy te pieniążki na budowę nowego domu (działkę pod ten dom otrzymaliśmy od mojego brata w 2008 roku-zapisana aktem notarialnym).

Pytanie czy moglibysmy zrobić korektę do tego zeznania i przedłożyć faktury Skarbówce że wydalismy te pieniążki na cele mieszkaniowe? Czy powinniśmy mieć zaraz przy sprzedaży napisane oświadczenie, że przeznaczamy kwotę ze sprzedaży działki na cele mieszkaniowe? Czy też to przeznaczenie na te cele mieszkaniowe nie dotyczy nas ponieważ nabylismy działkę w 2007 roku a nowe przepisy weszły od 2009? A może już poprostu za późno żeby cokolwiek składać????

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania