eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo zamówień publicznych › Udział w przetargu a VAT od sprzątania


2016-10-04 15:16 autor: adik

2 223 odsłon

Udział w przetargu a VAT od sprzątania

Witam!

Startuję do przetargu - utrzymanie czystości i porządku w budynkach komunalnych i na ternie przynależnym.

Czy podatek ma być 23% czy 8% lub będę musiał rozdzielać kwotę mieszczną każdego budynku na pół i dawać stawkę 23% i 8%? Pytam gdyż miasto chce aby podać cenę brutto.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-10-06 09:11 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Niestety usługi sprzątania budynków wydają się być opodatkowane stawką podstawową
    Mieszczą się w grupowaniu PKWiU 81.2
    Tutaj jedynie 81.29 korzystają z preferencyjnej stawki, które odnoszą się do usług zamiatania śmieci i usuwania śniegu oraz pozostałych sanitarnych.

    adik skomentował/a odpowiedź 2016-10-06 12:02

    Ale podstawowa do 23% ?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-10-06 12:14 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    tak - 23%

    adik skomentował/a odpowiedź 2016-10-27 15:09

    Czyli dać 23 % nawet jeżeli mam sprzątać na zewnątrz

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Piklo3

    Dodano 2018-01-31 12:24 przez Piklo3

    Udział w przetargu - zamówienia publiczne

    Czy jeżeli w dokumentach dotyczących zamówienia publicznego widnieje zapis:"należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub ...

  • Syliwa 123

    Dodano 2017-09-26 13:03 przez Syliwa 123

    Zmiana cen po wygranym przetargu i podpisaniu umowy

    Witam,proszę o pomoc w analizie poniżej opisanej sytuacji:wykonawca przystąpił do przetargu na odczynniki z ceną x, wygrał przetarg, podpisał umowę
    w niedługim czasie, cena tych samych odczynników znacznie zmalała
    Pytanie: Czy wykonawca ma obowiązek powiadomiać zamawiającego o zmianie cen i musi rea...

  • zgm-77

    Dodano 2016-01-29 21:58 przez zgm-77

    Czy dokument wystawiony 31.12.2015 r. jest ważny w przetargu?

    W dniu 05.01.2016 r. w związku z art. 26 ust 3 w/w ustawy (prawo zamówień publicznych) zamawiający skierował do wykonawcy pismo z prośbą o uzupełnienie aktualnej informacji z krajowego rejestru karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem termi...

  • Maria7919

    Dodano 2014-12-13 01:09 przez Maria7919

    KRS wystawiony wcześniej niż wymagane 6 miesięcy

    Witam,proszę o pomoc w ocenie sytuacji. W przetargu nieograniczonym złożono 3 oferty. W jednej z nich oferta nie została trwale zespolona, źle ponumerowana - numeracja występuje tylko na załącznikach dotyczących szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia a KRS został wystawiony z datą 09.06.2014 (otw...

  • jadacho

    Dodano 2014-03-18 20:10 przez jadacho

    Spełnianie warunków udziału w zamówieniach publicznych przez nowo założoną firmę

    Witam,
    w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp. m.in. posiadają wiedzę i doświadczenie. Zamawiający wymaga na potwierdze...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo zamówień publicznych

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania