eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy mogli mnie zwolnić dyscyplinarnie?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2013-08-04 01:40 autor: leoncio5

7 699 odsłon

Czy mogli mnie zwolnić dyscyplinarnie?

Czy zakład złamał prawo zwalniając mnie dyscyplinarnie za porzucenie pracy będąc na L4? Byłem na długim zwolnieniu od roku czasu, najpierw na L4, a potem ostatnie 4 miesiące na zasiłku rehabilitacyjnym, który miałem przyznany do 12.08.2013, a 18.07.2013 byłem na komisji w Rybniku o przedłużenie rehabilitacji. Niestety lekarz orzecznik stwierdził, że jestem zdrowy. 19.07.2013 r. stawiłem się w pracy, gdzie zostałem wysłany na badania 22.07.2013 r. Lekarz medycyny pracy też orzekł, że jestem zdrowy nie badając mnie w ogóle wypisał kartę i tyle, choć zgłaszałem mu że ramię mnie boli i nie jestem w stanie pracować, ale jego to nie ruszało. 

Zaniosłem zaświadczenie do pracy i kazali mi się stawić do pracy na drugą zmianę, poprosiłem o urlop na żądanie, ale mi odmówiono, więc udałem się do lekarza, poprosiłem o parę dni wolnego, bo chciałem się skonsultować z moim lekarzem ortopedą co mi grozi pracując z chorym barkiem. L4 zawiozłem do zakładu pracy,  tam próbowali mnie nakłonić do podpisania rozwiązania pracy z art. 52 pkt. 1. Nie zgodziłem się, postraszyli mnie, że napiszą notatki jako bym źle się zachował i pyskował do przełożonego. Nic nie podpisałem i wyszedłem.

31.07.2013 wysłali mi z zakładu z powrotem L4, które oddałem. Przyczyną rozwiązania umowy było to, że mam nie usprawiedliwione dni od 13.07 do 19.07. Nie stawiłem się do pracy, bo miałem komisje w późniejszym czasie, a drugi powód to że nie stawiłem się do pracy 21.07 po tym, jak oddałem zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, że jestem zdrowy, ale ja do godziny 14 miałem wystawione już L4. Co mam dalej robić? Czy zwolnili mnie słusznie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-08-04 21:19 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    O tym czy zwolnili Pana słuszniez art. 52  może zadecydować sąd,ale mogą Pana zwolnić z art 53 k.p.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 2 3

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania