eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Naliczanie czasu pracy


2012-02-15 10:07 autor: konto usunięte

3 201 odsłon

Naliczanie czasu pracy

Witam.Chciłbym sie dowiedzieć czy czas pracy ( 8 GODZIN) jest naliczany od momentu przekoczenia bramy zakładu pracy (odbicie karty RCP na wejściu i wyjściu) czy też od wejścia na wydział i rozpoczęcia swojej pracy.

i jeszcze jedno pytanie:

Pracodawca poinformował mnie ,że muszę stawiać się w miejcu pracy 10 min.przed rozpoczęciem zmiany w celu przekazania jej.Czy jest to zgodne z obowiązującymi przepisami.

Pozdrawiam

Grzegorz

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-02-15 15:05 autor odpowiedzi: skrzypek.l

  Takie kwestie powinny być uregulowane przepisami wewnętrznymi zakładu pracy, oczywiście jeżeli zakład jest na tyle duży, że takie przepisy ma tzn. m.in. Regulamin Pracy.

  Pytanie czy w Pana firmie jest Regulamin Pracy? Jeżeli jest, to warto do niego zajrzeć, tam powinny znaleźć się zapisy o czasie pracy.

  Czas pracy, jak sama nazwa wskazuje, to powinien być faktyczny czas spędzony na świadczeniu pracy tzn. np. zajęcie miejsca przy biurku, maszynie i wykonywanie pracy. Czas przeznaczony na przygotowanie się do pracy, przebranie lub po skończonej pracy również przebranie się, nie jest tak naprawdę świadczeniem pracy. Z doświadczenia wiem, że jest to kontrolowane przez inspektorów PIP - jak w danym zakładzie pracy liczony jest czas pracy i czy w związku z tym jest jakiś zapis w przepisach wewnętrznych.

  Oceń odpowiedź 3 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania