eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Rozwiazanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracodawcę


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2023-02-03 11:06 autor: Krysia6446

207 odsłon

Rozwiazanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracodawcę

Od 2020 jestem zatrudniona w firmie spoży., w tamtym roku poszłam na l4, wróciłam do pracy po czym po kilku tygodniach miałam zawał serca, byłam znowu na l4, potem swiadczenie rehabilitacyjne. Obecnie swiadczenie się skończyło a ja oczekuje na dec. Pw sprawie renty. Dostałam wczoraj listem zpo pismo od pracodawcy w którym pisze : na podst. Art 53&1 kodeksu pracy niniejszym rozwiązuje z pania umowę o pracę zawartą w 11.08.2020. Pani dlugitrwala nie obecność narazila firme na poniesienie dodatkowych kosztow związanych z uzupełnieniem braków kadrowych. Czy to pismo jest dobrze sporządzone?

Pytanie zaktualizowano 2023-02-03 11:07

Z jakim dniem rozwiązuje się umowę skoro niepodano w piśmie? Czy pracodawca rozwiazujac umowe art 53 może podawać takie uzasadnienie? Czy nie powinien dodać pouczenia o przysługującym prawie odwołania się?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania