eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › wypowiedzenie, urlop, nowa praca


2009-07-02 08:59 autor: regina.madej

3 693 odsłon

wypowiedzenie, urlop, nowa praca

jeśli od dziś jestem na dwutygodniowym okresie wypowiedzienia u obecnego pracodawcy i jednocześnie na dwutygodniowym urlopie, więc już nie chodzę do zakładu pracy to czy mogę od dziś zacząć pracę u nowego poracodawcy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2009-07-02 11:23 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Okres wypowiedzenia liczony w tygodniach kończy się w sobotę. W związku z tym umowa nie zostanie rozwiązana w środku tygodnia (czyli np. od dziś za 2 tygodnie).

    Podczas urlopu można pracować w innej firmie - nasza sprawa co robimy z czasem wolnym.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2009-07-02 17:00 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

    Możesz podjąć zatrudnienie w innej firmie wcześniej. Tylko co w przypadku jak pracodawca odwołałby Cię z urlopu? Ma przecież do tego prawo

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2009-07-02 23:03 autor odpowiedzi: regina.madej

    pracodawca ma prawo do odwołania z urlopu, ale u nas to się jeszcze nigdy nie zdarzyło...

    nie rozumiem jednak zasad składnia wypowiedzenia...

    jeśli w piątek (pierwszego dnia w miesiącu) złożę wypowiedzenie, to od poniedziałku liczy się dwa tygodnie i 17 dzień miesiąca (niedziela) jest moim ostatnim dniem w tej firmie - czy tak?

    a jeśli złożę w poniedziałek (4 dzień miesiąca) to dopiero liczy się od soboty, czyli 24 dzień miesiąca jest ostatnim? - wypowiedzenie trzeba złożyć w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie się tego wypowiedzenia?...

    niech mi to ktoś narysuje kredkami...

    :confused:

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2009-07-03 07:33 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Okres wypowiedzenia liczony w tygodniu bądź jego wielokrotności zawsze kończy się w sobotę. W związku z tym nie ważne, czy wypowiedzenie złożymy w poniedziałek czy piątek, umowa zostanie rozwiązana dopiero po dwóch następnych tygodniach.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2009-07-03 08:11 autor odpowiedzi: mia70

    Witam, jeśli umowa o pracę zawarta jest na czas nieokreślony to okres wypowiedzenia biegnie od pierwszego dnia nowego m-ca, czyli należy złozyć wypowiedzenie w obojętnie którym dniu m-ca, bowiem i tak bieg wypowiedzenia zacznie się od PIERWSZEGO DNIA NOWEGO M-CA. Jesli umowa zawarta jest na czas okreslony to wypowiedzenie zaczyna swój bieg od soboty i nieważne tu jest czy wypowiedzenie złożymy w środku m-ca czy z początekiem czy na koniec m-ca. Liczą się tu kolejne dwa tygodnie od soboty. Cel w dwóch przypadkach jest taki, aby okres wypowiedzenia miał PEŁNE np dwa tygodnie czy np 1 m-c czy np 2 -ce czy np 3 m-ce, pozdrawiam:)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2009-07-03 08:25 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

    Dokładnie. Niestety wiele osób myśli że jeżeli złoży dwutygodniowe wypowiedzenie w dniu 4.06.2009 do stosunek pracy zostanie rozwiązany 18.06.2009r. A tu jednak - nic bardziej mylnego

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2009-07-04 09:26 autor odpowiedzi: regina.madej

    i stało się. od poniedziałku zacznie się dwutygodniowy okres wypowiedzenia, w tym czasie idę na urlop i jednocześnie pójdę już do nowej pracy. przez dwa tygodnie będę mieć dwóch pracodawców - czy coś gdzieś muszę zgłosić, jakieś podwójne składki emerytalne i inne będę odkładane w tym czasie?...

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2009-07-04 10:31 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

    Nie, nie musisz tego nikomu zgłosić, ale możesz sobie na rozliczeniu rocznym zastosować podwyższone koszty uzyskania przychodu z racji pracy w dwóch zakładach pracy.

    I tak jeszcze jedno mi przyszło do głowy: w pierwszym miesiącu o nowego pracodawcy nie powinnaś podpisywać PIT-2, ale jak podpiszesz to też się nic nie stanie (chodzi o kwotę wolną od podatku)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania