eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy muszę odpracować godziny pracy?


2016-09-17 16:02 autor: konto usunięte

4 540 odsłon

Czy muszę odpracować godziny pracy?

Witam,

pracuję w aptece na pełen etat, grafik zawsze ustala nam szef. Czasami pracuję też w soboty (od godz. 8 do 13) lub niedziele (10-16), więc nie pracujemy w tych dniach pełnych 8 godzin. W zamian dostajemy dzień wolny (który też ustala szef), ale musimy odrabiać te niewypracowane godziny w inne dni. Czy musimy odpracować te godziny?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-09-17 18:24 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Wszystko zalezy od tego, jaki jest harmonogram pracy. Generalnie za pracę w sobote ( lub wolny dzień tygodnia- w założeniu , że jest to 5 dniowy tydzien pracy i dniem wolnym nie musi być sobota, tylko dzień, który ustali pracodawca), nalezy się CAŁY wolny dziń, bez względu na przepracowny czas, który jest niższy niż ustawowa ilość godzin. Czyli, za pracę przez 2 godziny w np. sobotę, nalezy się cały wolny dzień, bez odpracowywania wolnych godzin.

  mloda1991-1991

  konto usunięte skomentował/a odpowiedź 2016-09-18 22:19

  Gdy pracujemy np. w soboty tylko 5 godzin to szef twierdzi, że musimy te 3 godziny odpracować w inny dzień. Dostajemy 1 dzień wolnego, ale te 3 godziny mamy dodane do innych dni w które jesteśmy w pracy, szef twierdzi, że jakbyśmy ich nie odpracowały to wtedy nie wypracujemy wszystkich godzin, które przypadają na pełen etat miesięcznie. Czy faktycznie musimy je odpracować tak jak twierdzi szef?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 2 6

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ABN-47

  Dodano 2015-02-05 20:52 przez ABN-47

  Sobota i niedziela w rozliczeniu 3-miesięcznym

  Witam,pracuję w firmie w soboty i niedzielę, nieraz wypadnie jeden wekend albo dwa. Kiedy powinnam dostać wolne i ile? Mamy system rozliczeniowy 3-miesięczny.Jeżeli otrzymam wolne, to jak ono powinno być zapisane? W liście obecności jako N czy 8 godz. tzn. płatne, czy tylko dzień wolny?

 • konto usunięte

  Dodano 2019-04-15 14:02 przez konto usunięte

  Rekompensata za pracę w sobotę, a zatrudnienie w środku tygodnia

  Dzień dobry, pracuję na umowę o pracę na pełen etat w przeciętnie 40 godzinnym tygodniu pracy. Pracodawca wymaga od nas pracy w każdą sobotę, zdaję sobie sprawę, że jest to niezgodne z KP, lecz nie mogę sobie obecnie pozwolić na poszukiwanie nowej pracy.Moje pytanie dotyczy tego, czy jeśli zatrudnił...

 • magdaszpila

  Dodano 2017-02-08 20:02 przez magdaszpila

  Chorobowe i powrót do pracy

  Witam, mam chorobowe do piątku włącznie, czy w sobotę mam obowiązek iść do pracy? Dodam iż w grafiku w sobotę mam dzień wolny lecz ze względu na brak kadry pracodawca każe mi przyjść. Pracuję na cały etat od poniedziałku do soboty. Za sobotę zawsze mamy dzień wolny w tygodniu.Proszę o odpowiedź.

 • Atria

  Dodano 2014-04-18 17:05 przez Atria

  Praca w weekendy a treść umowy o pracę

  Pracuję na 3/4 etatu, w umowie nie mam zawartej informacji, że mam pracować również w weekendy, jednocześnie nie ma też informacji, ile godzin tygodniowo pracuję i w jakie dni. Nie jest zawarta również informacja, że system pracy jest równoważny.
  Czy pracodawca może zmusić mnie do pracy w weekendy n...

 • Lakisekk

  Dodano 2015-11-20 23:07 przez Lakisekk

  Praca na pełny etat, a niemożność wypracowania 160 godzin

  Witam,niedawno zatrudniłem się na stacji paliw, gdzie pracuję 12 godzin podczas każdej zmiany (głównie nocki). Ostatnio szef dopiął cały skład osobowy i z naszych obliczeń wynikało, że miesiąc ma średnio 720 godzin, podczas gdy same 4 osoby zatrudnione na pełny etat muszą(?) wyrobić 640 godzin, a do...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania