eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju


2009-03-29 15:36 autor: byro1

1 300 odsłon

z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju

Witam jak wiadomo pracownikowi w czasie

podróży służbowej poza granicami kraju przysługuje dodatkowo ryczałt na pokrycie kosztów dojazdu z dworca i do dworca kolejowego, autobusowego, portu lotniczego lub morskiego w wysokości jednej diety, oraz ryczałt w wysokości 10% diety na pokrycie kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej .

Mam pytanie :

1 - czy pracodawca może uzależnic wyplatę tych ryczałtów od tego czy pracownik przedstawi np. bilety komunikacji miejscowej (jeśli nie to pracodawca odmawia wypłaty ryczałtów).

2 - czy pracodawca może dzielić nalezny ryczalt na dojazd w wysokości 100% diety na dwie połowy i rozliczać pracownika 50% za dojazd lotnisko - firma oraz 2gie 50% za powrót na lotnisko po zakończeniu delegacji (oczywiście tu też BEZWZGLEDNIE WYMAGA PRZEDSTAWIENIA BILETÓW KOM. MIEJSCOWEJ)

3 - czy pracownikowi należa sie ryczałty za dni wolne od pracy jak np.niedziela jeśli pracownik pozostaje w miejscu delegacji na polecenie pracodawcy nie wykonując pracy dla niego a odpoczywa (jak to powinno byc w niedzielę).

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania