eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Inwentaryzacja- PILNE !!


2009-03-25 21:25 autor: sylwia.zap

4 120 odsłon

Inwentaryzacja- PILNE !!

Zaplanowano u mnie na sobotę inwentaryzację, pracodawca oznajmił ze nie bedzie to dzień płatny, gdyż nie ma ma u mnie godzin nadliczbowych tylko "do odebrania", a wiem ze nie bedzie to trwało 8 godzin. Mam pytanie w jaki sposób to powinno być wyliczone ??

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-03-27 14:12 autor odpowiedzi: mia70

  Art. 1512. § 1. W zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy.

  § 2. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych może nastąpić także bez wniosku pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela czasu wolnego od pracy, najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego, w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych, jednakże nie może to spowodować obniżenia wynagrodzenia należnego pracownikowi za pełny miesięczny wymiar czasu pracy.

  § 3. W przypadkach określonych w § 1 i 2 pracownikowi nie przysługuje dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania