eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy mogę liczyć na przedłużenie umowy o roboty publiczne będąc w ciąży i na zwolnieniu lekarskim?


2014-10-04 13:48 autor: jesien1

7 276 odsłon

Czy mogę liczyć na przedłużenie umowy o roboty publiczne będąc w ciąży i na zwolnieniu lekarskim?

Umowę o roboty publiczne mam zawartą do 30 listopada 2014 r. Jestem już w ciąży i chciałabym pójść na zwolnienie gdyż warunki pracy mi nie sprzyjają.

Zastanawiam się czy poprzez zwolnienie chorobowe umowa mi się przedłuży do dnia porodu i czy będzie mi się należał macierzyński?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-04 19:50 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zgodnie z art. 177 § 1 kodeksu pracy, że pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy. Co więcej § 3 przytoczonego artykułu uściśla zakres przedmiotowy, wskazując, iż „umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

  moni901 skomentował/a odpowiedź 2016-08-19 12:36

  Witam, Jestem obecnie zarejestrowana w urzędzie pracy. Mam zacząć pracę we wrześniu na robotach publicznych lub stażu w Urzędzie Miasta. Dowiedziałam się, że jestem w 5 tyg ciążu. Czy mam powiedzieć o tym w urzędzie czy lepiej nic nie mówić. Czy będzie mi się coś należało? Mam jakieś szanse na macierzyński? Pilne proszę o odpowiedź

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 4

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • aga1278

  Dodano 2015-01-26 13:24 przez aga1278

  Czy mogę dostać nową pracę na L4 w ciąży?

  Witam,
  aktualnie jestem na zwolnieniu chorobowym gdyż jestem w ciąży. Pracowałam na umowę zastępstwo i moja umowa wygasła 14 stycznia 2015 r. i z tego co wiem, to po porodzie nie będzie mi się należał zasiłek macierzyński.
  Czy jest taka możliwość żeby zatrudnił mnie nowy pracodawca obecnie przebywa...

 • kajka991

  Dodano 2014-08-16 21:05 przez kajka991

  Kiedy iść na L4 ciąży?

  Witam, od kwietnia 2013 pracuję w pewnej firmie. Od 1 czerwca tego roku jestem na okresie próbnym na umowę o pracę w tej samej firmie, który się kończy 25 sierpnia. W tym czasie mam również urlop wypoczynkowy 5 dni kończący się 26 sierpnia.
  Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Kiedy powiedz...

 • zuza465

  Dodano 2014-07-09 12:46 przez zuza465

  Umowa na pół etatu, ciąża a jej przedłużenie. Co robić żeby dostać zasiłek?

  Witam,
  jestem w pierwszym mięsiącu ciąży, umowę mam na pół etatu do 15 sierpnia.
  Czy lepiej jest ukryć ciążę (bo wiem, że umowa zostałaby mi przedłużona, jak nie będą wiedzieli, że jestem w tej ciąży), czy mogę iść już na L4? Dokładnie chodzi mi o to, czy na tej umowie będzie należał mi się zasiłek ...

 • krysia22

  Dodano 2014-03-12 17:14 przez krysia22

  Ciąża a umowa z agencją pracy tymczasowej

  Witam,
  jestem obecnie w 13. tygodniu ciąży, pracuję w firmie produkcyjnej, jestem zatrudniona przez agencję tymczasową pracy na okres miesięczny. Umowa przedłużana jest co miesiąc np. 1 marca do 31 marca i tak w ciągłości.
  Moje pytanie brzmi: czy jeśli agencja dowie się o ciąży ma prawo nie przedłuż...

 • amiami

  Dodano 2015-06-22 15:11 przez amiami

  Ciąża. Kiedy mogę iść na L4?

  Witam,dzisiaj skończyła mi się umowa o pracę na czas określony. Jutro otrzymam nową umowę, już na czas nieokreślony. Jestem obecnie w 15. tygodniu ciąży. Byłam dzisiaj u lekarza i powiedział, że powinnam iść na L4.Czy zatem mogę od jutra iść na L4? W pierwszym dniu nowej umowy? I czy otrzymam normal...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania