eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Wypowiedzenie a urlop bezplatny


2007-12-06 21:34 autor: malgossia

2 192 odsłon

Wypowiedzenie a urlop bezplatny

Hej!

Mialam umowe na czas okreslony u pracodawcy, podczas ktorej pracowalam 4 miesiace a nastepnie przebywalam 14 miesiecy na urlopie bezplatnym. Po powrocie z urlopu umowa zostala zamieniona na czas nieokreslony. Obecnie pracuje 1 miesiac po powrocie z urlopu i zastanawiam sie jaki staz pracy (okres wypowiedzenia) obowiazuje mnie przy wypowiedzeniu umowy. Czy 5msc i 2 tygodnie wypowiedzenia czy tez ponad poltora roku i 1 miesiac wypowiedzenia. Wg kodeksu pracy urlop bezplatny nie wlicza sie do okresu pracy, od ktorego zależą uprawnienia pracownicze. Zatem jak jest?

Dziekuje i pozdrawiam,

malgossia

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2007-12-07 16:14 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Uważam, że w tej sytuacji okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc. Co prawda urlop bezpłatny nie wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze, ale w dalszym ciągu była Pani u tego pracodawcy zatrudniona. Kodeks pracy natomiast przy okresach wypowiedzenia skupia się jedynie na okresie zatrudnienia pracownika.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania