eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › zwolnienie a odprawa pieniężna


2008-06-30 21:53 autor: bozena0

2 907 odsłon

zwolnienie a odprawa pieniężna

w dniu 13.06.2008 mój syn otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony- do 2014 roku. termin wypowiedzenia upłynął 28.06.2008. Jako przyczynę wypowiedzenia pracodawca podał likwidację stanowiska pracy. W związku z tym według przepisów synowi należy sie odprawa 2-miesięczna /pracował 4 lata/ Firma zatrudnia powyżej 50 pracowników. Dziś syn przypomniał o tym fakcie swojemu kierownikowi, a ten po konsultacji z przełożonymi stwierdził że w takim razie skoro upomina się o odprawę dostanie zwolnienie dyscyplinarne za rzekomą kradzież. Czy pracodawca może zmienić już raz dane wypowiedzenie? Według mnie jest to niepoważne. Czy za pomówienie, a nieudowodnienie żadnej kradzieży można skierować sprawę do sądu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-07-01 18:00 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Dyscyplinarkę można wręczyć w trakcie trwania okresu wypowiedzenia. Obecnie jednak Pani syna nie wiąże z pracodawcą żaden stosunek pracy, a tym samym nie można go rozwiązać w jakikolwiek sposób. Także moim zdaniem wiążące jest rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem (to zostało wręczone w odpowiednim terminie i moim zdaniem należy je stosować). I proszę się tego trzymać. Pracodawca przede wszystkim nie może teraz cofnąć daty na rzekomym zwolnieniu dyscyplinarnym. Oczywiście w razie niesłusznego rozwiązania umowy o pracę w trybie natychmiastowym pracownikowi przysługuje odszkodowanie z tego tytułu, lecz takie postępowanie zakończy się w sądzie pracy.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-07-01 21:42 autor odpowiedzi: bozena0

    Dziękuję za odpowiedź.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania