eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyDniówka czy delegacja?


2014-01-23 20:39 autor: konto usunięte

3 623 odsłon

Dniówka czy delegacja?

Czy zgodne z prawem jest postępowanie pracodawcy, który nakazuje przyjść rano do pracy (np. na 1-2 godz.), a następnie jechać na szkolenie? Na ten dzień jestem zgłoszony na szkolenie i mam wypisaną delegację.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-23 21:04 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli szkolenie jest w godzinach pracy, to wszystko jest ok.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2018-11-14 15:20 autor odpowiedzi: marvina

    Normalnie pracuję od 8-16. Zakład wysłał mnie na delegację. Wyjazd pociągu 0 5.30 a wróciłam o 17.30. Policzyli mi, że otrzymam zwrot za bilety i 50% diety i ok. Natomiast nie zapłacą mi za dniówkę bo nie było mnie w pracy. Czyli pojechałam sobie gdzie? Przecież zakład wysłał mnie w swojej sprawie.
    marvina zaktualizował/a odpowiedź 2018-11-14 15:21
    Dlaczego mam pracować za darmo?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2014-01-06 13:30 przez konto usunięte

    Praca w brw Mielec

    Witam,
    od połowy sierpnia do niemal końca 2013 r. pracowałem od poniedziałku do piątku po 12 godz. i co drugą sobotę 8 godz. (60-68 godz. w tyg). Było to za obopólną zgodą, ponieważ pracodawca płacił za godziny nadliczbowe.
    Obecnie pracodawca planuje pracę od poniedzialku do piątku po 12 godz. i w k...

  • Szarak

    Dodano 2013-11-14 10:00 przez Szarak

    Czy praca zdalna liczy się jako nadgodziny?

    Witam,
    pracuję na pół etatu jako mieszanka referenta archiwisty i administratora strony www - podałbym konkretny zawód, ale w tym przypadku jest to niemożliwe. W dni wolne od pracy czy też w trakcie urlopu otrzymywałem telefony od kierownika a czasem od dyrektora z poleceniem zamieszczenia pewnych i...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-10-31 11:21 przez konto usunięte

    Kierowca karetki transportowej na umowę zlecenie

    Jestem zatrudniony od 2 lat jako kierowca karetki transportowej na umowę zlecenie, nie mam innego zatrudnienia. Pełnię dyżury 12-godzinne według harmonogramu grafikowego, który sporządzany jest przez moją kierowniczkę, tak jak jej się podoba, bez jakichkolwiek uzgodnień, jeszcze z takim kontekstami,...

  • Truda1

    Dodano 2014-06-19 21:13 przez Truda1

    Wymuszanie świadczenia pracy ponad zawartą umowę

    Czy pracowadca może zmusić mnie do pracy w momencie choroby zmienniczki? Pracuję na umowę o pracę w wymiarze 1/4 etatu na czas nieokreślony. Zmienniczka ma 3/4 etatu, ale często jest chora, pracodawca zmusza mnie do pracy w dni kiedy miała być zmienniczka.
    Jestem notorycznie do tego zmuszana z wyrzu...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-01-23 20:47 przez konto usunięte

    Czas pracy pracownika niepełnosprawnego

    Czas pracy pracownika z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności to 7 godz. i nie może on pracować w nadgodzinach. Czy takie same zasady obowiązują w czasie delegowania takiego pracownika np. na szkolenie? Jeśli tak to proszę o podanie podstawy prawnej.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Niemal każda firma przeprowadza dziś szkolenia. Warto wiedzieć, że w określonych przypadkach, czas spędzony na wyjeździe integracyjnym połączonym ze szkoleniem, może zostać potraktowany jako nadgodziny. "Konsekwencją regulacji zawartej w ...

Kontrola czasu pracy – dziś to już zdecydowanie coś więcej niż tylko codzienne podpisywanie zeszytu z listą obecności. Pracodawcy, dążąc do maksymalizowania efektywności pracowników, coraz częściej decydują się na stosowanie w ...

Po tegorocznej nowelizacji przepisów o czasie pracy pojawiła się wątpliwość, czy termin 1-tygodniowy na poinformowanie pracowników o rozkładzie czasu pracy dotyczy również przypadków zmiany rozkładu w trakcie miesiąca.

Co do zasady pracownik nie może odmówić wyjazdu w delegację, nawet jeśli dezorganizuje mu to plany. Istnieją jednak ograniczenia pracodawcy narzucenia pracownikowi wyjazdu w delegację.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania