Czy zgodne z prawem jest postępowanie pracodawcy, który nakazuje przyjść rano do pracy (np. na 1-2 godz.), a następnie jechać na szkolenie? Na ten dzień jestem zgłoszony na szkolenie i mam wypisaną delegację.
2014-01-23 21:04 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting
GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl
2018-11-14 15:20 autor odpowiedzi: marvina
Dodano 2014-01-06 13:30 przez konto usunięte
Witam,
od połowy sierpnia do niemal końca 2013 r. pracowałem od poniedziałku do piątku po 12 godz. i co drugą sobotę 8 godz. (60-68 godz. w tyg). Było to za obopólną zgodą, ponieważ pracodawca płacił za godziny nadliczbowe.
Obecnie pracodawca planuje pracę od poniedzialku do piątku po 12 godz. i w k...
Dodano 2013-11-14 10:00 przez Szarak
Witam,
pracuję na pół etatu jako mieszanka referenta archiwisty i administratora strony www - podałbym konkretny zawód, ale w tym przypadku jest to niemożliwe. W dni wolne od pracy czy też w trakcie urlopu otrzymywałem telefony od kierownika a czasem od dyrektora z poleceniem zamieszczenia pewnych i...
Dodano 2013-10-31 11:21 przez konto usunięte
Jestem zatrudniony od 2 lat jako kierowca karetki transportowej na umowę zlecenie, nie mam innego zatrudnienia. Pełnię dyżury 12-godzinne według harmonogramu grafikowego, który sporządzany jest przez moją kierowniczkę, tak jak jej się podoba, bez jakichkolwiek uzgodnień, jeszcze z takim kontekstami,...
Dodano 2014-06-19 21:13 przez Truda1
Czy pracowadca może zmusić mnie do pracy w momencie choroby zmienniczki? Pracuję na umowę o pracę w wymiarze 1/4 etatu na czas nieokreślony. Zmienniczka ma 3/4 etatu, ale często jest chora, pracodawca zmusza mnie do pracy w dni kiedy miała być zmienniczka.
Jestem notorycznie do tego zmuszana z wyrzu...
Dodano 2014-01-23 20:47 przez konto usunięte
Czas pracy pracownika z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności to 7 godz. i nie może on pracować w nadgodzinach. Czy takie same zasady obowiązują w czasie delegowania takiego pracownika np. na szkolenie? Jeśli tak to proszę o podanie podstawy prawnej.
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Czytnik linii papilarnych kontra prawa pracownika
Kontrola czasu pracy – dziś to już zdecydowanie coś więcej niż tylko codzienne podpisywanie zeszytu z listą obecności. Pracodawcy, dążąc do maksymalizowania efektywności pracowników, coraz częściej decydują się na stosowanie w ...
Zmiana rozkładu czasu pracy: nie ma zastosowania termin 1-tygodniowy
Po tegorocznej nowelizacji przepisów o czasie pracy pojawiła się wątpliwość, czy termin 1-tygodniowy na poinformowanie pracowników o rozkładzie czasu pracy dotyczy również przypadków zmiany rozkładu w trakcie miesiąca.
Podróże służbowe: ograniczenia pracodawcy w zakresie zlecania wyjazdów
Co do zasady pracownik nie może odmówić wyjazdu w delegację, nawet jeśli dezorganizuje mu to plany. Istnieją jednak ograniczenia pracodawcy narzucenia pracownikowi wyjazdu w delegację.
Obniżenie wymiaru czasu pracy na wniosek pracownika
W aktach osobowych pracownika musi się znaleźć pismo pracownika wnioskującego o obniżenie wymiaru czasu jego pracy. Jeżeli pracownik ma prawo do urlopu wychowawczego, może bowiem złożyć do pracodawcy pisemny wniosek o obniżenie wymiaru ...
2023-07-12 10:58
2023-04-11 20:01