eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Opieka nad chorym dzieckiem a urlop wypoczynkowy


2014-01-09 18:50 autor: lilka-k

7 281 odsłon

Opieka nad chorym dzieckiem a urlop wypoczynkowy

Witam,

doczytałam się, że przedstawienie pracodawcy zwolnienia lekarskiego z tytułu opieki nad chorym członkiem rodziny na urlopie nie obliguje go do przesunięcia urlopu wypoczynkowego.

Zastanawiam się, co by było w sytuacji, gdy takie zwolnienie przedłożę bezpośrednio po zakończeniu swojego chorobowego, które przesunęło urlop wypoczynkowy? Czy w ten sposób jest możliwe "oddalenie" wykorzystania urlopu wypoczynkowego, czy chorym dzieckiem będę musiała opiekować się na urlopie wypoczynkowym?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-07 09:59 autor odpowiedzi: Jowita

  To zależy czy ustaloy jest termin rozpoczęcia urlopu po przerwie i czy pracodawca wyraził na urlop zgodę. Podczas urlopu wypoczynkowego może Pani sprawować opiekę nad chorym członkiem rodziny, ZUS zasiłku nie wypłaci - takie są przepisy.

  magda2808 skomentował/a odpowiedź 2014-11-25 23:24

  A co w przypadku gdy zwolnienie na pracownika przerwało urlop, nowy termin urlopu nie został ustalony ponieważ juz w trakcie choroby pracownika zostało wystawione zwolnienie na opiekę nad chorym dzieckiem? Czy pracodawca może odrzucić l4 opiekę nad dzieckiem twierdząc ze wczesniej wypisany wniosek urlopowy obligute do kontynuacji urlopu?

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • marco62

  Dodano 2008-07-01 09:56 przez marco62

  Zwolnienie lekarskie na chorego członka rodziny

  Witam
  Czy na dzień dzisiejszy istnieje jeszcze coś takiego jak zwolnienie lekarskie (opieka) nad chorym członkiem rodziny (dziecko, żona). Jest to normalna krótkotrwała choroba.
  Jeśli tak to kiedy się ono należy, w jakim wymiarze i jaki lekarz może to zwolnienie wystawić.
  Pozdrawiam

 • Dzeju

  Dodano 2014-12-23 11:00 przez Dzeju

  Urlop a opieka nad chorym dzieckiem

  Jestem od dzisiaj na opiece nad dzieckiem, tj. od 23 do 31.12, a w pracy mam złożony wniosek o urlop od 29 do 31.12.Czy ten urlop mi przepada, czy wniosek powinien zostać anulowany?

 • Marysieńka

  Dodano 2012-11-29 18:49 przez Marysieńka

  Kiedy mogę pobrać opiekę nad chorym dzieckiem niepełnosprawnym gdy mąż nie pracuje?

  Jeśli córka ma orzeczenie o niepełnosprawności i wymaga dowozu do ośrodka rehabilitacyjnego, a w domu jest 6 miesięczny syn. Czy mogę skorzystać z opieki nad chorym dzieckiem, pomimo że mąż nie pracuje?

 • konto usunięte

  Dodano 2013-10-07 15:42 przez konto usunięte

  Dyscyplinarne zwolnienie w czasie opieki nad chorym dzieckiem

  Witam,
  czy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia tzw. dyscyplinarka może nastąpić w razie nieobecności pracownika w pracy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem - w okresie pobierania z tego tytułu zasiłku. W trakcie zwolnienia na chore dziecko otrzymałam rozwiązanie umowy o pracę w trybie ...

 • sk7

  Dodano 2014-01-16 12:14 przez sk7

  Urlop wychowawczy, a urodzenie kolejnego dziecka

  Moja żona ma umowę o pracę na czas określony do 2015 roku. Urodziła naszą córkę 18.01.2013 roku. Przed narodzinami była na zwolnieniu lekarskim w ciąży od czerwca 2012. Po narodzinach skorzystała z urlopu macierzyńskiego oraz dodatkowego urlopu rodzicielskiego, który kończy się 16.01.2014. Teraz jes...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania